ششمین کتاب نویسنده برنده گنکور ۲۰۰۴ به ایران رسید

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

به گزارش جوان ایرانی، این رمان ۱۷۶ صفحه‌ای را نشر هیرمند با بهای ۱۰۵۰۰ تومان منتشر کرده است. «در پناه هیچ» ششمین رمان اولیویه آدام است که سال ۲۰۰۷ به چاپ رسیده و برنده دو جایزه «france televison» و «roman populist» شده است.

نخستین کتاب او «من خوبم، نگران نباش» نام داشت که سال ۲۰۰۲ به چاپ رسید و یک اقتباس سینمایی نیز از آن ساخته شد. راحله فاضلی این رمان را نیز ترجمه کرده که به زودی از سوی انتشارات هیرمند منتشر خواهد شد.

ششمین کتاب نویسنده برنده گنکور ۲۰۰۴ به ایران رسید - تصویر 1

آدام در سال ۲۰۰۴ نیز به خاطر انتشار مجموعه داستان «گذر از زمستان» برنده جایزه گنکور شد. این کتاب در ایران ترجمه و توسط نشر چشمه منتشر شده است.

در پناه هیچ، روایت زندگی زن میانسالی است که دیگر هیچ چیز زندگی برای او جالب نیست و تلاش می‌کند معنای تازه‌ای به روزهایش بدهد. ماری، مادر دو فرزند است و مانند بسیاری از مردم طبقه متوسط فرانسه، یک زندگی معمولی، تکراری و یکنواخت را سپری می‌کند. برخورد با پناهندگانی که رویای رفتن به انگلیس و ساختن یک زندگی نو، آنها را سرپا نگه داشته، نگاه او را تغییر می‌دهد. ماری سعی می‌کند با آنها همگام شود و به تحقق رویایشان کمک کند اما خیلی زود با سختی‌های بسیاری روبه رو می‌شود.

راحله فاضلی پیش از این رمان «سال غریب» نوشته بریژیت ژیرو را ترجمه کرده که نشر دیبایه سال ۹۳ آن را منتشر کرد. به زودی انتشارات مروارید نیز رمان «صومعه کوچک» نوشته پیر پژو را با ترجمه همین مترجم به چاپ خواهد رساند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه