شجاعت موهبتی الهی به نواب صفوی بود

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش حوزه:

آیت الله العظمی جوادی آملی :

شجاعت موهبتی الهی به نواب صفوی بود

آیت الله العظمی جوادی آملی به مناسبت همایش بزرگداشت شهید نواب صفوی و شهدای فدائیان اسلام در پیامی به ویژگی های نواب صفوی اشاره کرد و گفت : شجاعت ویژگی بارز نواب صفوی بود که موهبتی از سوی خداوند بود.
 
به گزارش راسخون به نقل از رسا، بمناسبت برگزاری همایش بزرگداشت شهید نواب صفوی و شهدای فدائیان اسلام پیش از ظهر امروز سخنان آیت الله العظمی جوادی آملی از مراجع تقلید به عنوان پیام این همایش به صورت ویدئویی در سالن پخش شد.
 
آیت الله العظمی جوادی ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری این همایش برای بزرگداشت شهید نواب صفوی گفت: شهید نواب صفوی از شهدای بزرگی است که بنیان گذار این راه است و می توان از زحمات او یادآوری کرد.
 
وی با بیان این که ویژگی نواب صفوی و یارانش که مورد عنایت ذات اقدس هست به دو مورد تقسیم می شود، ابراز داشت: نخست جریان شهادت این شهید والا مقام و یارانش و پاسخ مثبت به دعوت ذات اقدس که این مایه زنده شدن آن ها است که در آیه قرآن می فرماید کسی که دعوت انبیا را لبیک گوید این ها زنده هستند.
 
استاد درس خارج حوزه با اشاره به عظمت شهادت و مقام شهید تصریح کرد: زندگی دنیایی انسان با موت به برزخ منتقل می شود ولی کسانی که خود دانسته در راه خدا جان خود را تقدیم می کنند و و به مقام شهادت می رسد نمی میرند و زنده وارد برزخ می شود و می تواند با خدا صحبت کند چون در این راه تلاش کردند و انتظار دارند راه شان ادامه پیدا کند از خداوند می پرسد کسانی که راه را ادامه داده اند در کدام مسیر هستند.
 
آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: زمانی در صور دمیده می شود همه می میرند تا وارد صحنه قیامت شوند؛ اما به توجه به برخی از روایات شهدا هم مانند رسولان این فاصله را زنده می گذراند چون شهید حیاتی پیدا کرده که مرگ ندارد.
 
مفسر قرآن کریم شجاعت را یکی دیگر از ویژگی های شهید نواب صفوی و شهدای فدائیان اسلام بیان کرد و اظهار داشت: برخی خصوصیاتی که انسان دارد اکتسابی نیست بلکه موهبت خداوند است و شجاعت ممتاز نواب صفوی کسبی نبوده و این شجاعت موهبتی از جانب خداوند بود که به شهید نواب صفوی عنایت شد.
 
وی به زمان محاکمه شهید نواب صفوی و شهدای فدائیان اسلام اشاره کرد و افزود: کسی که در محاکمه نواب صفوی حاضر بود اعجاز را دیدند چون با توجه به این که شهید وضعیت و نتیجه محاکمه را می دانست حتی ذره ای به خود ترس راه نمی داد و می توان گفت ترس می ترسید به سراغ او بیاید و این موهبتی بود که خداوند به نواب صفوی داده شده بود.
 
آیت الله العظمی جوادی آملی با اشاره به ویژگی قرآنی انقلاب ایران خاطر نشان کرد: خداوند می فرماید پیروزی مسلمانان صورت می گیرد در صورتی که نه مردم باور دارند و نه دشمنان آن ها باور می کنند وانقلاب ایران نمونه این آیه است و شهید نواب صفوی از اولین کسانی بود که پیروزی مسلمانان را متوجه شد و این یگ ویژگی مهم او بود.
/2759/


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه