با وجود اینکه دولت ها هیچ مانعی برای آگاهی درمورد خطرات سیگار کشیدن ایجاد نکرده اند، فروش سیگار در حال افزایش است، با جوانان ۱۸ ساله ای که به سیگار اعتیاد پیدا میکنند.

با وجود اینکه دولت ها هیچ مانعی برای آگاهی درمورد خطرات سیگار کشیدن ایجاد نکرده اند، فروش سیگار در حال افزایش است، با جوانان ۱۸ ساله ای که به سیگار اعتیاد پیدا میکنند.
اینجا به ذکر نکاتی از دکتر گوپیناث میپردازیم: به گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها، مصرف دخانیات یکی از عوامل اصلی بیماریها و مرگ در سراسر جهان است. کاملا شناخته شده است که سیگار کشیدن باعث بروز سرطانه. با این حال این تنها مشکلی نیست که سیگار دلیل اونه. دکتر گوپیناث به تعداد بیشتری از خطرات سیگار کشیدن اشاره میکنه، که افراد زیادی شاید ازشون آگاه نباشند…
به غیر از ابتلا به سرطان، سیگار کشیدن باعث بیماریهای قلبی میشه. زنان باردار سیگاری در معرض خطر بیشتری از تولد زودرس فرزند با وزن غیرطبیعی هنگام تولد هستند.
حتی استنشاق دود سیگار هم باعث مشکلات بهداشتی زیادی میشه. استنشاق دود سیگار خطر ابتلا به بیماری قلبی را ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش میده.
کودکان در معرض استنشاق دود سیگار بیشتر در خطر سندرم مرگ ناگهانی نوزاد، عفونت گوش، ذات الریه، برونشیت و آسم شدید هستند.

سیگار کشیدن چقدر مضر است؟

افراد سیگاری همچنین بیشتر در خطر ابتلا به دیابت نوع دو و مشکل فشار خون میباشند.
اگرچه ترک کردن سخته، اما در ترک فوری سیگار مزایای زیادی وجود داره. دکتر گوپیناث یه تعداد از آنها را لیست کرده….
وقتی فرد سیگاری به عادت همیشگی خودش لگد میزنه، ضربان قلب و فشار خونی که معمولا بالا بودند شروع به برگشت به حالت عادی خود میکنند.
چند ساعت بعد از ترک، سطح مونواکسید کربن در خون شروع به کاهش میکنه. مونواکسید کربن توانایی خون در حمل اکسیژن را کاهش میده.
چند هفته بعد از ترک، گردش خون بهبود پیدا میکنه. همچنین، کمتر دچار سرفه و خس خس میشید.
بهبود قابل توجه در گردش خون را میتونید پس از چند ماه از ترک سیگار انتظار داشته باشید.
به علاوه، افرادی که سیگار را ترک کرده اند حس بویاییشون بهبود پیدا میکنه.

منبع: نوین زی

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه