سومین رقابت های - رباتیک - دانشگاه آزاد در نیشابور برگزار شد

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور در این رابطه گفت: در دوره نخست این مسابقات تعداد ۱۲۰ تیم و در دوره دوم نیز تعداد ۲۵۰ تیم با حدود ۵۰۰ شرکت‌کننده در این مسابقات حضور یافتند که امسال نیز با ۱۴۸ تیم و ۶۵۰ شرکت‌کننده دور سوم این مسابقات شرکت کرده‌اند.

وی افزود: این مسابقات در هفت لیگ برگزار خواهد شد که در دور سوم در لیگ ربات‌های نمایشی ۱۵ تیم، ربات‌های جنگجوی سبک ۳۲ تیم؛ جنگجوی سنگین نه تیم، مین‌یاب خودکار ۱۲ تیم، عمود پرواز۱۴ تیم، امدادگر چهار تیم و تعقیب خط با ۶۰ تیم برگزار خواهد شد.

دکترمهر آذین بیان کرد: هدف از این مسابقات شناسایی استعدادها و ایجاد ارتباط و تبادل‌نظر و تجربیات و حرکت به سمت تجاری و صنعتی کردن این ربات‌ها است.

علم رباتیک ضرورت ایندگان است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور نیز در این مراسم گفت: با توجه به استفاده‌هایی که از ربات در جهان می‌شود، اعتقادداریم که استفاده از ربات یک ضرورت برای آیندگان است.

دکتر جعفر سعیدی خاطرنشان کرد: صنعت رباتیک یکی از ۱۰ صنعت برتر جهان خواهد بود و لذا روبات‌ها منحصراً در مصارف صنعتی نخواهند بود و به‌زودی در زندگی مردم حضور چشمگیری خواهند داشت.

دکتر سعیدی با اشاره به اهمیت این رشته بیان کرد: دانش استفاده از ربات‌ها یک نیاز استراتژیک و تضمین‌کننده موفقیت آینده است.

وی گفت: وجود نیروی انسانی متخصص در ایران قطعاً پایه رشد در کشور در این صنعت خواهد بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور خاطرنشان کرد: امیدواریم به‌زودی اقتصاد وابسته به فروش تکنولوژی را در ایران ایجاد کنیم.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه