در بخش اول گفتیم سلامت عاطفی میتونه به موفقیت در کار، روابط و سلامتی عمومی بدن منجر بشه

در بخش اول گفتیم سلامت عاطفی میتونه به موفقیت در کار، روابط و سلامتی عمومی بدن منجر بشه. قبلا به چندتا از روش هایی که میشه سلامت عاطفی رو بهبود داد اشاره کردیم، و حالا ادامه ی مطلب:

10588936_10152622352920070_1025267537_n-830x553

احساساتتون رو لمس کنین
درک احساسات و ردیابی ریشه ی اونا در وهله اول میتونه باعث بشه که متوجه علت ناراحتی، خشم یا افسردگیتون بشین. مشاهده احساسات میتونه به کنترل و دور شدن از طغیان عصبانیت کمک کنه.

برای تنها بودن زمان بذارین
حتما با خودتون میگین که ما دیوونه شدیم! چون همین الان گفتیم که از خونه بیرون برین و تنها نباشین، خب باید بهتون بگیم که این دو مورد اصلا با هم تناقض ندارن، چون شما باید یه زمان خاصی رو به تنها بودن اختصاص بدین. کمی تنهایی سازنده میتونه باعث بشه که از شلوغی ها و اشفتگی های زندگی روزانه دور بشین.

ورزش کنین
ورزش و فعالیت جسمی میتونه سلامت روحی و عاطفی رو بهبود بده. میتونین با استفاده از ورزش هم وزن کم کرده و تناسب اندام داشته باشین و هم سلامتیتون رو بهبود بدین. تنها چیزی که نیاز دارین یه زمان ۳۰ دقیقه در طول روزه.

کاری که دوست دارین رو انجام بدین
هر کسی یه سرگرمی داره که دوستش داره. مثلا نقاشی کردن، انجام بازی های ویدئویی، رقصیدن، بیرون رفتن با دوستان و …. . نکته مهم اینه که برای چند ساعت از این دنیا جدا شده و کاری رو که دوست دارین انجام بدین. البته چرخیدن توی فیس بوک و اینستاگرام و … سرگرمی نیست!

انعطاف پذیرتر باشین
کمی انعطاف پذیری نه تنها بهتون کمک میکنه که با هر چالشی در زندگی مبارزه کنین، بلکه باعث بازگشت احساس شما به حالت عادی میشه. در کنار مقابله با چالش ها باید بتونین به حالت نرمال برگردین. انعطاف پذیری یه هنره.

بخوابین و به خودتون استراحت بدین
در طول زمان هایی که آشفته هستین، ذهنتون استراحت نمیکنه، پس به جای فکر کردن به مشکلات، کمی بخوابین. کمبود خواب باعث فشار اومدن به بدن میشه و سلامتیتون رو به خطر میندازه.

به روش درستی غذا بخورین
تضعیف سلامت عاطفی باعث پرخوری احساسی میشه چون فرد غرق احساسش میشه و متوجه نمیشه چقدر غذا میخوره. پرخوری احساسی باعث افزایش وزن شده و خیلی مهمه که روش درستی برای غذاخوردن داشته باشین. رژیم غذاییتون رو متعادل کرده و کمی هم فعالیت جسمی داشته باشین تا سلامت عاطفی برگرده.

سیگار و الکل رو ترک کنین
این عادات مضر فقط برای چند لحظه احساس خوشایندی ایجاد میکنن، اما اگه میخواین در دراز مدت خوشحال و شاد باشین، باید این عادات رو ترک کنین. مطمئنا دلتون نمیخواد در بین اینهمه مشکلات عاطفی ، اعتیاد هم به این مشکلات اضافه بشه.

از یه حیوان خانگی مراقبت کنین
مراقبت از یه حیوان خانگی باعث مشغول شدن ذهن شده و نمیذاره به چیزای غیرضروری فکر کنین.

منبع: نوین زی

Tweet سلامت عاطفی چیست؟ (بخش دوم) - تصویر 2
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه