سرانه مطالعه درجامعه ارتقایابد - نمایشگاه کتاب فرصتی برای معرفی کتب

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

به گزارش جوان ایرانی، حجت الاسلام سعید مهدوی امین شامگاه دوشنبه در حاشیه بازدید از نهمین نمایشگاه کتاب لرستان بحث کتاب و کتابخوانی را یکی از شاخصه های توسعه دانست و اظهار داشت: هر جامعه ای که بیشتر به مقوله کتاب و کتابخوانی بپردازد توسعه یافته تر بوده و می تواند در ارتقاء سطح آگاهی افراد موفق تر باشد.

وی با بیان اینکه وجود نمایشگاه کتاب فرصت خوبی برای ایجاد انگیزه در حوزه شناخت کتب خواهد بود افزود: همچنین نمایشگاه کتاب ظرفیت خوبی برای معرفی کتب مورد نیاز اقشار مختلف جامعه و دسترسی آن ها به آخرین یافته های حوزه کتاب است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان عنوان کرد: اگر کتب ارائه شده در نمایشگاه با تخفیف به مردم عرضه شوند میزان استقبال مردم از نمایشگاه بیشتر بوده زیرا در این صورت قشر کم درآمد جامعه نیز می توانند کتب دلخواه خود را تهیه کنند.

حجت الاسلام مهدوی امین همچنین تنوع کتب و ناشرین حاضر در نمایشگاه کتاب را دیگر عامل استقبال مردم از نمایشگاه دانست و گفت: از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان و عواملی که برای برگزاری نمایشگاه کتاب در لرستان تلاش کرده اند تقدیر می شود.

وی برضرورت فرهنگسازی برای بالا بردن سرانه مطالعه در کشور تاکید کرد و بیان داشت: باید به مردم این موضوع فهمانده شود که مقوله کتاب و کتابخوانی می تواند هم در آموزش و پرورش و هم در ایجاد آرامش روانی افراد و آگاهی آن ها تاثیرگذار باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان برگزاری نمایشگاه کتاب و حضور ناشرین برجسته در این نمایشگاه ها را باعث بالا رفتن انگیزه مردم برای روی آوردن به فرهنگ مطالعه دانست و گفت: تنوع کتب موجود در نهمین نمایشگاه کتاب لرستان بسیار بهتر از نمایشگاه سال قبل بوده و تعداد ناشرین این نمایشگاه نیز بالا رفته است.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه