زندگی در آپارتمان های کمتر از 24 متر!

زندگی در آپارتمان های کمتر از 24 متر! - تصویر 1

امروزه بسیاری از ما در سوئیت های کوچک آپارتمانی زندگی می کنیم و با وجود قیمت های نجومی مسکن وقت آن رسیده که به جای غرغر کردن از کمبود فضا به دنبال راه حل هایی باشیم که از آپارتمان کوچکمان فضایی مطبوع ایجاد کنیم. در این مطلب عكس هایی از آپارتمان 24 متر مربعی واقع در شهر وین كه اخیرا طراحی آن را به پایان رسیده است در كنار نكته های جالبی در مورد زندگی كردن در فضاهای كوچك را می خوانید.

این آپارتمان 24 متر مربعی دارای یك اتاق 15 متری، یك آشپزخانه، و یك حمام است. انعطاف پذیری و توجه به جزئیات نكات كلیدی هستند. این كار نیازمند پشت سر گذاشتن مراحل مختلفی است كه آنها را در قالب 10 نكته بیان می كنیم.

1. اندازه گیری و برنامه ریزی کنید

زندگی در آپارتمان های کمتر از 24 متر! - تصویر 2

 

اگر قرار است به خانه ای كوچك نقل مكان كنید برای هر متر مربع برنامه ریزی كنید. برای این كه از جاشدن مبلمان خود مطمئن شوید وقت بگذارید و همه چیز را اندازه گیری كنید: طول، عرض، و حتی ارتفاع بعضی از عناصر مانند سقف یا پنجره ها: این عناصر تاثیر زیادی بر روی انتخاب مبلمان دارند.

2. طرح خود را در فضای سه بعدی طراحی کنید و بعد به بعد چهارم فکر کنید

زندگی در آپارتمان های کمتر از 24 متر! - تصویر 3

به عبارت دیگر سعی كنید نحوه قرارگیری مبلمان خود را در فضا تصور كنید (كه در بعد سوم ساخته می شود) و نیز كاربرد آن را در طول روز در نظر بگیرید (یعنی فكر در بعد چهارم كه همان «زمان» است). اولویت های خود را مشخص كنید و خانه خود را براساس این اولویت ها طراحی كنید. وقتی چیزهای اصلی تعیین شد و شما همچنان فضا در اختیار داشتید اكنون می توانید به سراغ جزئیات بروید.

3. چه چیزی را پنهان کنیم و چه چیزی را نمایش دهیم

زندگی در آپارتمان های کمتر از 24 متر! - تصویر 4

این روزها همه ما بیش از یك دستگاه الكترونیكی در خانه داریم. این موضوع باعث ایجاد تعداد زیادی سیم می شود. سعی كنید آن ها را پنهان و در عین حال قابل دسترس كنید. این امر در مورد چراغ ها نیز صادق است. هر چه تعداد آن ها بیش تر باشد اهمیت پنهان كردن آن ها هم بیش تر می شود.

زندگی در آپارتمان های کمتر از 24 متر! - تصویر 5

آپارتمان خود را در رژیم غذایی قرار دهید: همان روز اول كه وارد خانه می شوید در انتخاب وسایل دقت كنید. از خودتان بپرسید كه واقعا به چه چیزی نیاز دارید و چه چیزی به كار شما نمی آید. در غیر این صورت روزی می رسد كه خانه شما از وسایل بی مصرف پر می شود. اگر نمی توانید آن ها را در خانه نگه دارید از شرشان خلاص شوید. بدانید كه فضای خالی خیلی بهتر از فضای بی نظم و درهم ریخته است. در آپارتمان های كوچك فضای خالی از مبلمان مهم تر است.

4. یک پالت رنگی انتخاب کنید

زندگی در آپارتمان های کمتر از 24 متر! - تصویر 6

این مرحله برای كسانی كه از رنگ های مورد علاقه خود آگاهی كامل دارند مرحله ساده ای است. اما اگر خانه جدید شما به علت استفاده از مواد و مصالحی خاص رنگ مایه های مشخصی دارد باید به تركیب درست رنگی بسیار دقت كنید. از دوست خود كمك بگیرید و نظر او را در مورد رنگ های مناسب خانه خود نیز بپرسید.

5. وسایل قابل تبدیل و قابل جابه جایی

زندگی در آپارتمان های کمتر از 24 متر! - تصویر 7

در یك خانه 24 متر مربعی تخت خواب در طول روز فضای بیهوده ای را اشغال می كند (مگر این كه دانشجویی باشید كه تما روز در تخت خواب خود ولو است). در این وضعیت استفاده از وسایل چندمنظوره نكته ای كلیدی است. اگر سقف شما به قدر كافی مرتفع است می توانید از تخت خواب تاشو استفاده كنید. اگر نه از كاناپه تخت خواب شو استفاده كنید. این روزها كاناپه های تخت خواب شو بسیار راحت شده اند واستفاده از آن ها بسیار ساده است. چیزی كه مهم است این است كه باید سعی كنید از اتاقی كه شبیه یك اتاق خواب است دوری كنید، به ویژه اگر می خواهید در آن كار كنید.

6. کاربردی و انعطاف پذیر بودن

زندگی در آپارتمان های کمتر از 24 متر! - تصویر 8

آپارتمان های كوچك معمولا دارای یك فضای اصلی هستند كه هر كاری در آن انجام می شود. اما چنین چیزی درست نیست. در حقیقت شما می توانید فضای خود را به قسمت های مختلف تقسیم كنید. در این حالت یكی از قسمت های شما مخصوص استراحت و قسمت دیگر مخصوص كار می شود. این دو قسمت را با یك قفسه از هم جدا كنید تا محدوده دو قسمت كاملا مشخص شود.

وقتی فضای خود را به قسمت های مختلف تقسیم می كنید می توانید این قسمت ها را براساس نیاز خود بچینید. در این آپارتمان بعضی از وسایل چرخ دار هستند. این كار به شما كمك می كند كه در مواقع لزوم، مثلا وقتی مهمانی به خانه شما آمده است، با كوچك كردن فضای كار اتاق نشیمن را بزرگ تر كنید. در ضمن جارو برقی زدن فضاهایی كه دسترسی به همه سطوح ساده است كار آسانی است.

7. بر روی مکان های مختلف کارکنید

زندگی در آپارتمان های کمتر از 24 متر! - تصویر 9

اگر دانشجو هستید یا در خانه كار می كنید، كار كردن به مدت طولانی بسیار سخت و نفس گیر است، به ویژه در یك اتاق كوچك. سعی كنید قسمت های مختلفی را در نظر بگیرید تا بتوانید با حالت های مختلف (نشسته، ایستاده، خوابیده، و ...) و شرایط نوری متفاوت كار كنید. این كار باعث ایجاد تنوع می شود و این امكان را فراهم می كند كه هم زمان بیش از یك نفر بتوانند در این فضا كار كنند.

8. از نور مرکزی استفاده کنید

زندگی در آپارتمان های کمتر از 24 متر! - تصویر 10

آویزان كردن یك چراغ پرنور در مركز سقف ساده ترین و ارزان ترین راه برای روشن كردن یك اتاق است. اما این كار اتمسفر و حال و هوای اتاق را از بین می برد. سعی كنید نور را در اتاق خود پخش كنید. داشتن چند چراغ مختلف باعث ایجاد نور ملایمی در اتاق می شود و این كار خیلی بهتر و زیباتر از داشتن یك خورشید مصنوعی در خانه است. اضافه كردن چراغ به هر گوشه از اتاق این حس را در شما به وجود می آورد كه هر نقطه ارزشمند و جالب توجه است. این كار باعث بزرگ تر به نظر رسیدن اتاق نیز می شود.

9. دوستی می خواهد شب پیش شما بماند

زندگی در آپارتمان های کمتر از 24 متر! - تصویر 11

مسئله ای نیست. وقتی می توانید فضاهای جدید در اتاق خود بسازید پس ایجاد یك تخت خواب دیگر نباید كار سختی باشد. در این وضعیت بهترین گزینه تخت خواب های دیواری یا صندلی های تخت خواب شو هستند. سعی كنید همان شرایط خود را برای دوست تان هنگام خواب ایجاد كنید: همان نور، همان ملحفه، و همان رنگ. این كار به او نشان می دهد كه به همان اندازه كه به خود اهمیت می دهید او را نیز مهم می شمارید.

10. آخرین اما مهم ترین: خانه مطبوع

زندگی در آپارتمان های کمتر از 24 متر! - تصویر 12

هر چه بیش تر در یك خانه زندگی كنید، بیش تر آن خانه بخشی از شما می شود. بنابراین هر چه به فضای زندگی خود بها دهید به خود بها داده اید و برعكس. خانه خود را طبق سلیقه خود و مطابق با نیازهایتان طراحی كنید.

زندگی در آپارتمان های کمتر از 24 متر! - تصویر 13

گردآوری: مجله اینترنتی زیگیل

منبع: چیدانه

زندگی در آپارتمان های کمتر از 24 متر! - تصویر 14
تگ ها : زندگی در آپارتمان کمتر از 24 متر! ، آپارتمان های 24 متر ، آپارتمان های کمتر از 24 متر ، آپارتمان کمتر از 24 متر ، آپارتمان 24 متر ، آپارتمان ، 24 متر ،
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه