روستاهای بالای ۱۵۰۰ خانوار شهرستان رامیان دارای کتابخانه می شوند

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

به گزارش جوان ایرانی، وحید صادقلو شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: این برنامه برای توسعه کمی و توسعه زیرساخت های فرهنگ مطالعه مفید در شهرستان امسال اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه توسعه کمی و کیفی کتابخانه های روستایی امری اجتناب ناپذیر و ضروری است، اظهار کرد: راه اندازی کتابخانه های روستایی به عنوان نهاد آموزشی و فرهنگی می تواند نقش بارزی در بهبود شرایط زندگی روستائیان ایفا کند.

صادقلو با اشاره به اینکه دو وظیفه اصلی کتابخانه های روستایی در روستاها آموزش و سرگرمی است، گفت: در شهرستان رامیان ۱۳ کتابخانه وجود دارد که ۱۱ باب آن نهادی و دو باب نیز مشارکتی است.

وی در ادامه از احیای مجدد کتابخانه شهید غفاری روستای توران ترک در رامیان خبر داد و افزود: کتابخانه عمومی شهید علی غفاری توران ترک در زمان قبل از تأسیس نهاد فعال بوده و بعد ها به علت بلاتصدی بودن تعطیل شده بود مجدد احیا می شود.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رامیان اظهار کرد: ساختمان این کتابخانه در اختیار دهیاری و شورای اسلامی روستا قرار داده شده بود که با پیگیری و مساعدت های به عمل آمده توسط اداره شهرستان، شورای اسلامی و دهیاری روستا، ساختمان کتابخانه مجدد به طور دائم به اداره شهرستان واگذار شده تا کتابخانه شهید علی غفاری با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره آن شهید والام مقام راه اندازی و در راستای ترویج و اشاعه فرهنگ مطالعه شروع فعالیت کند.

صادقلو گفت: روستای توران ترک در محل تردد روستاهای حاجی نظر، اخلی بالا، اخلی فرودگاه و اخلی پایین با فاصله کمتر از ۷۰۰ تا یک کیلومتر قرار دارند که افتتاح و راه اندازی مجدد کتابخانه شهید غفاری باعث توسعه فرهنگ کتابخوانی در مناطق محروم خواهد شد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه