روسای دانشگاه‌هابراساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی انتخاب شدند

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، وزیر علوم، تحقیقات و فناورری صبح پنجشنبه با همراهی رییس دانشگاه فردوسی از روند برگزاری کنکور سراسری سال جاری در دو حوزه امتحانی دانشکده مهندسی و دانشکده معمادی دانشگاه فردوسی بازدید کرد.

محمد فرهادی در حاشیه بازدید از جلسه آزمون سراسری در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد به خبرنگار مهر گفت: کمیته تعیین روسای دانشگاه ها براساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل شده است.

وی ادامه داد: اعضای این کمیته از میان اعضای شورای انقلاب فرهنگی انتخاب می شوند و طبق قوانین و ضوابط تعیین شده روسای دانشگاه ها را انتخاب می کنند و این انتخاب با صدور حکم از طرف وزیر تأیید می شود.

وزیر علوم، ‌تحقیقات و فناوری گفت: اگر این کمیته در مورد تعیین رئیس دانشگاهی به اجماع نرسد مورد به صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی ارجاع داده می شود و تصمیم گیری نهایی صورت می گیرد.

لایحه رسیدگی به تخلفات علمی در دستور کار دولت است

وی به تقلب در پایان نامه ها و سرقت علمی اشاره کرد و گفت: برای جلوگیری از تخلفات علمی درون دانشگاه ها ضوابط و آیین نامه هایی وجود داشت اما در مورد تخلفات علمی خارج از دانشگاه ها قانونی نداشتیم.

فرهادی افزود: دولت لایحه ای در این خصوص تنظیم کرده که پس از بررسی کمیسیون علمی دولت به عنوان دستور در جلسات هیئت دولت مطرح است و پس از بررسی هایی نهایی به مجلس ارائه خواهد شد.

وی دلیل بروز این تخلفات را تعداد بالای دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانست و بیان داشت: ثبت پایان نامه ها در سامانه پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران(ایران داک) روش دیگری برای پیشگیری از تخلفات علمی است.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه