رهبران قومیت‌های دینی به مقابله‌ جدی با تهدیدها برخیزند

اسقف اعظم روسیه در نهمین دور گفت‌وگوی اسلامی ـ مسیحی :

رهبران قومیت‌های دینی به مقابله‌ جدی با تهدیدها برخیزند

رهبران قومیت‌های دینی به مقابله‌ جدی با تهدیدها برخیزند

اسقف اعظم کلیسای ارتدکس در پیامی نوشت : رهبران قومیت‌های دینی به مقابله‌ جدی با تهدیدها برخیزند. آنها به ایمان‌داران کمک می‌کنند تا از اقدامات خشونت‌آمیز رهایی یابند.
 
به گزارش راسخون به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، اسقف اعظم کلیسای ارتدکس، اسقف کریل، پیامی را به مناسبت برگزاری نهمین دور گفت‌وگوی اسلام و کلیسای ارتدکس به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ارسال کرد.
 
 در بخشی از متن این پیام آمده است :
 
«این دور از گفت‌گوها، جمع‌ بندی خواهد بود از نتایج تلاش‌های مشترک هر دو طرف برای ایجاد انگیزه‌ بیشتر در خصوص تعمق بخشیدن به همکاری‌های مشترک میان طرفین. مایلم عرض کنم که گفت‌وگوهای ما همانند سال‌های گذشته همچنان در حال گسترش است و طیف وسیعی از موضوعاتی را که در خصوص ایجاد تفاهم مشترک در بر می‌گیرد، شامل شده و تاکنون نتایج خوبی را در برداشته است.
 
به نظر می‌رسد، آگاهی مردم امروز جهان به شکل عصبی به سوی تندروی پیش می‌رود و این مسأله تهدید جدی بر صلح جهانی خواهد بود. شعله‌های جنگ در مناطق مختلف کره‌ی زمین در حال گسترش است و خون مردم بی‌گناه بسیار زیادی ریخته می‌شود.
 
وضعیت میلیون‌ها انسان که خانه‌های خود را از دست داده‌اند و به سختی زندگی می‌کنند، تبدیل به یک فاجعه‌ انسانی شده است.
 
ما امروز شاهد رشد سریع افراطی‌گری هستیم که قربانیان زیادی از مسیحیان و مسلمانان گرفته و لطمات زیادی به ایمان داران دو دین وارد کرده است.
 
همچنین امروز شاهدیم که دین در تعداد زیادی از کشورهای قدرتمند به حاشیه رانده می‌شود و تبلیغات بسیار زیادی در این کشورها در مورد نسبی بودن اخلاق صورت می‌گیرد. از رهبران قومیت‌های دینی خواسته می‌شود که به مقابله‌ی جدی و محکم با این تهدیدها برخیزند. من باور دارم که اختیارات آنها به ایمان‌داران کمک می‌کند تا از اقدامات خشونت‌آمیز و افراطی‌گری رهایی یابند و این موضوع است که به گفت‌وگوهای میان ما ضرورت و اهمیت فوق‌العاده‌ای می بخشد.»
 
نهمین دور گفت‌وگوی اسلامی ـ‌ مسیحی، توسط مرکز گفت‌وگوی ادیان و تمدن‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و کلیسای ارتدکس روسیه، با حضور اندیشمندان مسلمان از طرف جمهوری اسلامی ایران و متفکران مسیحی از کشور روسیه، با عنوان اصلی «راهکارهای دستیابی به فهم مشترک بین اسلام و مسیحیت» پیش از ظهر امروز در حسینیه الزهرا (س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی آغاز شد و به مدت دو روز ادامه خواهد داشت.
/2759/


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه