راهنمای انتخاب رنگ لباس آبی

راهنمای انتخاب رنگ لباس آبی - تصویر 1

آبی لاجوردی در رفع بیماری های روحی و فیزیکی بسیار مفید است. این رنگ به دلیل ارتباط با مرکز چاکرای عصبی باعث ایجاد تعادل در سیستم عصبی نیز می شود. نیروی رنگ لاجوردی خون را تصفیه می کند و بر روی سینوس های صورت تاثیر مثبت دارد.

تابش رنگ لاجوردی می تواند کبودی، کک و مک، آبله ،جوش، آکنه و... را از بین ببرد. علاه بر اینها رنگ لاجوردی خاصیت سکون و آرامش بخشی بسیاری دارد، اما باید توجه داشت که استفاده زیاد از رنگ لاجوردی می تواند بی مسئولیتی و بی قیدی در فرد ایجاد نماید. همچنین آبی لاجوردی گرفتگی عضله و اضطراب را برطرف می کند.

آبی نیلی تنها رنگی است که با انرژی فوق العاده خود تمامی بدن را تحت پوشش قرار می دهد. رنگ نیلی خاصیت آرام بخشی بسیار قوی دارد و در رفع و درمان تب های شدید بسیار موثر است.

سرمهای روشن طیف غلیظ و تیره آبی است و بهترین انرژی را در رفع بحران ها و ناراحتی های روحی دارد. سرمه ای روشن روح نشاط و سرزندگی را به انسان تزریق می کند و میکروب را از بدن دفع می کند. این رنگ در حفظ سلامتی پوست بسیار مفید است و در رفع خستگی های جسمانی و بیماری های گوش نیز موثر است.

استفاده از رنگ آبی در لباس

انتخاب رنگ های مناسب برای لباس چیزی فراتر از سلیقه شخصی است. ممکن است متخصص طراحی لباس ترکیب رنگی را برای لباس بپسندد ولی پسند دیگران چیز دیگری باشد. متخصص طراحی لباس رنگ هایی را کنار هم می چیند که با هم هماهنگ باشند چون هماهنگی در رنگ لباس می تواند تصویر بهتری از شخص نشان دهد.

بیشتر افراد به دلیل علاقه به یک رنگ خاص بیشتر لباس ها یشان را در آن مایه انتخاب می کنند در حالی که از قدرت رنگ ها و توانایی تاثیرگذاری آنها بر شخصیت خود بی اطلاع هستند. واقعیت این است که آنچه در هر ملاقات، پیش از چیزهای دیگر به چشم بیننده می رسد، لباس و رنگ لباس طرف مقابل است. بنابراین رنگ ها می توانند علاوه بر ایجاد اثرات متفاوت بر خلق و خوی افراد، بر روابط آنها با دیگران نیز تأثیر بگذارند.

پوشیدن لباس های روشن باعث می شود شخص انرژی مثبت را انتقال دهد و عشق و بالندگی را به اطراف خود پخش کند. آبی رنگ آسمان و دریاست و لباس های آبی آرامش را القاء می کنند. اگر شما یک پیراهن یا روسری آبی روشن بپوشید، جوان و پرانرژی به نظر می آیید. به همین دلیل است که از این رنگ در طراحی لباس های ورزشی زیاد استفاده می شود. همچنین استفاده از رنگ های روشن باعث افزایش روحیه و ایجاد حالت شادابی، به ویژه پس از روزهای غمگین زمستان می شود.

راهنمای انتخاب رنگ لباس آبی

آبی پررنگ نشانه وقار است بنابراین گوشواره ها و گردنبندهایی از این رنگ شخص را سنگین تر جلوه می دهد. آبی نشانه نظافت و پاکیزگی نیز هست، به همین دلیل است که بسیاری از دندانپزشکان و کادر بهداشتی از این رنگ در لباس هایشان استفاده می کنند.

هرچند استفاده از رنگ های ملایم در طراحی لباس خانم ها، شخصیت آنها را ملایم تر نشان می دهد اما استفاده کامل از مجموعه ای از رنگ های سرد احساس منفی را به بیننده منتقل می کند، بنابراین استفاده از رنگ های گرم و زنده در ترکیب لباس کار مناسبی است.

برای ایجاد هماهنگی بین لباس آبی و لباس های دیگر می توان از رنگ های مکمل استفاده کرد. نارنجی رنگ مکمل آبی است و زمانی که کنار آن قرار می گیرد از سرمای آبی کاسته و شور و هیجان را به آن اضافه می کند. همچنین استفاده از رنگ بنفش یا قهوه ای در کنار آبی برای کسانی مناسب است که به رنگ های گرم و زنده علاقه نداشته و در عین حال می خواهند از سردی لباس های خود کم کنند.

گردآوری: مجله اینترنتی زیگیل

منبع: هنر آنلاین

راهنمای انتخاب رنگ لباس آبی - تصویر 3
تگ ها : انتخاب رنگ آبی ، راهنمای انتخاب رنگ آبی ، راهنمای انتخاب رنگ آبی لباس ، راهنمای خرید لباس آبی انتخاب لباس آبی از نظر روانشناسی روانشناسی رنگ آبی ، اصول خرید لباس آبی ،
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه