رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران برکنار شد

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران برکنار شد - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی، هیئت مدیره اتحادیه صنف چاپخانه‌داران تهران صبح امروز سه‌شنبه 22 مهر یک جلسه فوق‌العاده تشکیل داد که نتیجه آن برگزاری انتخابات برای تعیین هیئت مدیره جدید بود. در پایان این جلسه، علی نیکو سخن از ریاست این اتحادیه کنار گذاشته شد و به همین نسبت هم ترکیب هیئت مدیره دستخوش تغییر شد.

بر اساس این گزارش، در انتخابات داخلی اتحادیه صنف چاپخانه‌داران تهران، در نهایت علی پورمند جایگزین علی نیکوسخن در سمت ریاست این اتحادیه شد. همچنین احمدرضا اعتماد مظاهری به عنوان نایب رئیس این اتحادیه انتخاب شد.

همچنین مصطفی تینای تهرانی - که تا پیش از این به عنوان نایب رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران فعالیت می‌کرد - به دلیل اینکه جواز چاپخانه‌اش را فروخته است و در حال حاضر فاقد مجوز واحد صنفی چاپی است، از این سمت کنار گذاشته شد.

موضوع تغییرات در ریاست اتحادیه چاپخانه‌داران تهران از یک سال قبل و با بالا گرفتن بحث جوازهایی که به واحدهای چاپی دیجیتال داده می‌شد و همچنین برخی موارد دیگر، مطرح بود که البته نیکوسخن همواره اتهام بروز چنین تخلفاتی را رد کرده بود و در جلسه‌ای هم با مسئولان مربوطه، دفاعیات مفصلی در این خصوص ارائه کرده بود.

با این حال فشارها بر رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران برای کناره‌گیری از این سمت همچنان ادامه یافت اما نیکوسخن حاضر به تقدیم استعفا نبود تا اینکه در نهایت وزارت صنعت، معدن و تجارت وارد موضوع شده و نیکوسخن با نظر مثبت این وزارتخانه، پس از 8 سال از سمت خود کنار گذاشته شده است. علیرغم این تغییر، نیکوسخن همچنان در هیئت مدیره شرکت تعاونی چاپخانه‌داران تهران حضور دارد.

در همین حال و با رفتن نیکوسخن و تینای تهرانی، دو عضو سابق هیئت مدیره، محمد کلاری و میریونس میرجعفری، دو تن از اعضای علی‌البدل هیئت مدیره، جایگزین آنها شدند.

بر اساس انتخابات داخلی اتحادیه که امروز برگزار شد، بهمن پورمند، عضو هیات مدیره به عنوان رئیس، احمدرضا اعتماد مظاهری به عنوان نایب رییس، میرمجتبی هاشمی کرمانی به عنوان خزانه‌دار، میریونس میرجعفری به عنوان بازرس و محمد کلاری به عنوان منشی هیئت مدیره، انتخاب شدند.

انتخابات اتحادیه چاپخانه‌داران تهران برای دوره جدید در نیمه نخست سال آینده برگزار می‌شود و هیات مدیره کنونی تنها چند ماه سکاندار هیات مدیره این اتحادیه خواهد بود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه