این نوع شیرینی لیپوپروتئین با غلظت کم که در کلسترول خون موجود هست و فشار خون رو پایین میاره، و لیپوپروتئین با غلظت بالا که در کلسترول خون موجود هست رو زیاد می کنه و همچنین عملکرد شناختی و حافظه رو تقویت می کنه. در سال ۲۰۱۲ سازمان ایمنی مواد غذایی اروپا بر طبق ایده ای علمی مطرح کرد که مصرف ۲۰۰ میلی گرم از کاکائو در روز به گردش سالم تر خون کمک می کنه. برای کم کردن میزان کاکائو، پودر اون رو با شیر از قبل گرم شده مخلوط کنین. برای از بین بردن تلخی اون ادویه هایی مثل دارچین، و یا مقدار کمی شکر یا ...

دلایلی که نشان می دهند تعطیلات برای سلامت شما مفید هستند

کاکائو سلامتی شما رو تقویت می کنه
این نوع شیرینی لیپوپروتئین با غلظت کم که در کلسترول خون موجود هست و فشار خون رو پایین میاره، و لیپوپروتئین با غلظت بالا که در کلسترول خون موجود هست رو زیاد می کنه و همچنین عملکرد شناختی و حافظه رو تقویت می کنه. در سال ۲۰۱۲ سازمان ایمنی مواد غذایی اروپا بر طبق ایده ای علمی مطرح کرد که مصرف ۲۰۰ میلی گرم از کاکائو در روز به گردش سالم تر خون کمک می کنه. برای کم کردن میزان کاکائو، پودر اون رو با شیر از قبل گرم شده مخلوط کنین. برای از بین بردن تلخی اون ادویه هایی مثل دارچین، و یا مقدار کمی شکر یا عسل اضافه کنین.

آواز خواندن آرام
آواز خوندن می تونه هورمون های استرس زا رو کاهش بده و اکسی توسین یعنی همون هورمون عشق که باعث تقویت علاقه و اعتماد و احساس پیوند می‌شه رو بالا ببره. تحقیقی سوئدی در سال گذشته منتشر کرد که جنبه های مختلف آواز خوندن می تونه باعث بشه که مردم به الگوی نفس کشیدن آروم عادت کنن، درست مثل زمانی که ورزش یوگا انجام میدن. آواز خوندن در گروه میتونه باعث افزایش اعتماد به نفس و اجتماعی بودنتون بشه که از گوشه گیری و تنهایی جلوگیری می کنه. حتی اگه شما به تعطیلات کریسمس علاقه مند نیستین، هنگامی که با فرزندان و همسرتون برای دیدن اقوام و فامیل به مسافرت میرین، با اونها آواز بخونین و همراهی کنین.

خرید کردن کالری رو می سوزونه
راه رفتن تو فروشگاه برای یک ساعت می تونه بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ کالری بسوزونه، به سایزتون بستگی داره، هرچه سایزتون بیشتر باشه، زمان بیشتری برای این کار لازمه. نشستن بیش از حد خطر ابتلا به هر نوع بیماری رو افزایش می ده از دیابت نوع ۲ گرفته تا سرطان. تناسب اندام ضمنی، تعطیلات پشت سر هم، زیر و رو کردن زیرزمین برای تغییر دکوراسیون، و اینکه هرچه بیشتر خودتون رو تحت فشار قرار بدین در طول روز، نتیجه بهتری میگیرین.

نوشتن کارت هایی برای تعطیلات میتونه احساس قدردانی رو تقویت کنه
به جای اینکه نوشتن کارت هایی برای دوستانتون و اقوام در تعطیلات رو به عنوان کارسخت و طاقت فرسایی ببینین، هرکدوم از اون کارت ها رو نوشته ای در نظر بگیرین که به وسیله اون میخواین به گیرنده اون کارت بگین چقدر براتون اون شخص اهمیت داره. بر اثر نتیجه ی مطالعه ای، مردمی که بیشتر مسائل خوشحال کننده ی خودشون در طول هفته رو روی کاغذ یادداشت میکردن، نسبت به زندگی خوشبین تر بودن، بیشتر ورزش میکردن و حتی کمتر مریض میشدن تا افرادی که مسائل و وقایع ناراحت کننده خود‌شون رو می نوشتن.

هدیه یک تجربه باعث افزایش شادی می شه
مطالعات نشون داده که پول خرج کردن برای دستیابی به تجربه های جدید، بیشتر از خرج کردن برای خریدن وسایل جدید خوشحالی به دنبال داره. امروزه تحقیقات جدید نشون داده که این حالت با لیست کردن کارهاتون به صورت ساده و چک کردن اونها شروع می شه. بر طبق مطالعه ای در سال ۲۰۱۲ مردمی که برای آماده کردن مقدمات یه واقعه ی خوب و خوش بر دیگران پیشی میگیرن، بیشتر از افرادی که فقط برای برنامه ریزی اون فکر می کنن، خوشحال و موفق هستن.

نعنا ناراحتی های گوارشی رو برطرف می کنه
مطالعه ای در سال ۲۰۱۱ در استرالیا نشون داده که نعنا بافت های درد آور در روده بزرگ رو که التهاب سندروم روده رو کاهش می ده، آروم میکنه. محققان مصرف کپسول های نعنایی رو برای آروم کردن معده شما توصیه می کنن. بر طبق مطالعات، نعنا باعث کاهش اشتها، کاهش میزان کالری که مردم مصرف می کنن و همچنین افزایش تمرکز و توجه افراد می شه.

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه