در بخش قبلی این مطلب به چند درمان طبیعی و خانگی برای دفع سنگ کلیه اشاره کردیم، و حالا ادامه اون:

در بخش قبلی این مطلب به چند درمان طبیعی و خانگی برای دفع سنگ کلیه اشاره کردیم، و حالا ادامه اون:
هندوانه سرشار از کلسیم، منیزیم، فسفات و پتاسیم است، همه این مواد به حفظ سطح اسیدی ادرار کمک کرده و سلامتی کلیه ها رو بهبود میدن. هر روز هندوانه بخورین تا به دفع سنگ کلیه کمک بشه.

درمان های خانگی و طبیعی برای دفع سنگ کلیه (بخش دوم)

 

۱۰ گرم نتیرات پتاسیم رو با یه قاشق چایخوری پودر زردچوبه، چهار قاشق چایخوری آبلیمو، چهار قاشق چایخوری شکر سفید و ۶۰۰ میلی گرم آب معدنی مخلوط کرده و روی حرارت بذارین تا جوش بیاد. وقتی این مخلوط به نصف حجم اولیه اش کاهش پیدا کرد، اون رو از روی حرارت برداشته و صاف کرده و در یه بطری تمیزی بریزین. میتونین از این مخلوط برای ۲ تا ۳ روز استفاده کنین. سه بار در روز ، ۵۰ گرم از این مخلوط رو بنوشین. این روش درمانی رو برای ده روز ادامه بدین تا از شر سنگ کلیه خلاص بشین. در طی این روزها از مصرف بادمجان، میوه گواوا و گوشت خودداری کنین.
۶۰ گرم لوبیا قرمز رو به ۴ لیتر آب اضافه کرده و برای ۶ ساعت بجوشونین. بعد لوبیا ها رو به همراه آبش داخل یه پارچه میریزین تا صاف بشه (یه ظرف زیر پارچه حاوی لوبیاها قرار بدین تا آب داخل اون بریزه). و هر دو ساعت یک بار (به مدت یک هفته) اون رو بنوشین تا سنگ کلیه دفع بشه.
میتونین هر روز یک سیب بخورین یا آب بدون شکر این میوه رو بنوشین تا سنگ به طور طبیعی دفع بشه.

درمان های خانگی و طبیعی برای دفع سنگ کلیه (بخش دوم)

 

ریشه قاصدک طبیعی برای پاکسازی کلیه ها عالیه. ۵۰۰ میلی گرم از اون رو دو بار در روز مصرف کنین تا سنگ ها از بین برن.
رژیم غذاییتون رو تغییر بدین

مواد غذایی ناسالم از دلایل اولیه تشکیل سنگ کلیه هستن. از مصرف نوشابه و نوشیدنی های مضر، گوشت قرمز و همچنین غذاهای فرآوری شده خودداری کنین و به جاش میوه ها و سبزیجات بیشتری به رژیم غذاییتون اضافه کنین.

**نکته ای مهم: درمان های خانگی که در این مطلب بهشون اشاره میکنیم، جایگزین درمان دارویی نیستن. اگه دردهای ناشی از سنگ کلیه رو تجربه میکنین ، باید فورا به پزشک مراجعه کنین.

منبع: نوین زی

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه