دایرة المعارف شهدای روحانی در دست تدوین است

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش حوزه:

جانشین ستاد کنگره شهدای روحانی سراسر کشور :

دایرة المعارف شهدای روحانی در دست تدوین است

دایرة المعارف شهدای روحانی در دست تدوین است

جانشین ستاد کنگره شهدای روحانی سراسر کشور از تدوین دایرة المعارف شهدای روحانی خبر داد و گفت : بخشی از این دایرة العارف نوشته شده است و پس از تکمیل، مجموعه ای چهل جلدی خواهد شد.
 
به گزارش راسخون، یحیی عقیلی، جانشین ستاد کنگره شهدای روحانی سراسر کشور، در گفتگو با رسا، با اشاره به فعالیت های این ستاد، گفت: ستاد کنگره شهدای روحانی در چند محور مشغول فعالیت است؛ از جمله آنها تحقیق در رابطه با آمار شهدای روحانی است، اظلاعات بسیاری از مبلغانی که در جبهه حضور داشته‏اند و نام آنها عنوان روحانی ثبت نشده در حال تکمیل است.
 
وی با بیان این‏که کنگره شهدای فرهنگیان و روحانیان تحت عنوان شهدای فرهنگی، یکی از برنامه‌های این ستاد در سال 94 یا 95 است، افزود: همچنین برای شهدای روحانی که در مدارس سراسر کشور به تحصیل می‌کردند نیز برنامه‌ای تحت عنوان یادواره‏ برگزار خواهیم کرد.
 
جانشین ستاد کنگره شهدای روحانی در ادامه یادآور شد: ستاد سعی دارد به معرفی شهدای روحانی که در جبهه به غیر از تبلیغ سمتی داشته اند و یا به عنوان آرپیجی زن، تخریب‏چی و رسته‌های دیگر رزمی به صورت تخصصی فعالیت داشته‌اند نیز بپردازد.
 
وی یکی دیگر از کارهای این ستاد را جمع آوری اسناد و مدارک شهدای روحانی از جمله وصیت‏نامه‏، نوشته‏، خاطرات و عکس عنوان کرد و گفت: مجموعه‌هایی نیز در این زمینه تولید و ارائه خواهد شد.
 
جانشین ستاد کنگره شهدای روحانی از تهیه و تنظیم دایرة المعارفی برای شهدای روحانی خبر داد و گفت: دایرة المعارفی نوشته شده و در حال تکمیل است که به ترتیب حروف الفبا است؛ تا کنون تا حرف ب شش جلد جمع آوری شده است و در تلاش هستیم این دایرة المعارف را به چهل جلد برسانیم.
 
عقیلی از تولید سریالی با موضوع زندگی شهید خیابانی خبر داد و عنوان داشت: این مجموعه در دست ساخت است؛ همچنین در ایام عید نوروز برنامه‏ای در 13 قسمت مخصوص شهدایی روحانی تقدیم هموطنان خواهد شد.
 
وی در پایان با اشاره به مستند شهدای شاخص شهدای روحانی، گفت: ستاد کنگره شهدای رو��انی در بخش آمار و اطلاعات شهدا در تلاش است تا با بررسی صحت منابع مختلفی در رابطه با شهدا وجود دارد از قبیل سالنامه‌های موجود، مجموعه‌ای مستند را ارائه دهد.
/2759/


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه