دانشگاه ها باید به عرصه تعاملات بین المللی وارد شوند

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه شهید چمران اهواز، مجتبی شریعتی نیاسر ظهر امروز در اجلاس معاونان آموزشی دانشگاه های منطقه ۹ (خوزستان) در اهواز بیان کرد: دانشگاه شهید چمران اهواز با داشتن ظرفیت های علمی می تواند ارتباطی موثر با دانشگاه های منطقه در حوزه های علمی، پژوهشی و تبادل دانشجو داشته باشد.

وی ادامه داد: ارتباط با دانشگاه های عضو سازمان کنفرانس اسلامی می تواند آغازی برای ارتباطات بین المللی دانشگاه های کشور باشد.

معاون آموزش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به بازدید های انجام شده از مناطق مختلف آموزشی کشور گفت: این نوع بازدید و برگزاری نشست با معاونان آموزشی به بررسی و حل سریع تر مشکلات کمک خواهد کرد و بر اساس برنامه ریزی ها تا پایان شهریور امسال از تمامی مناطق بازدید می شود.

شریعتی از برگزاری اجلاس سراسری معاونان آموزشی کشور خبر داد و گفت: در صورت انجام هماهنگی های لازم، این اجلاس تا پایان شهریور امسال برگزار خواهد شد.

وی در خصوص سطح بندی دانشگاه های کشور بیان کرد: برای رتبه بندی دانشگاه های کشور طرحی تعریف شده و پیش بینی می شود تا پایان شهریور ماه امسال این طرح جمع بندی و اجرایی شود.

معاون آموزش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: در فاز نخست ۱۰ دانشگاه به عنوان دانشگاه های گروه الف معرفی شدند که با تدوین این طرح بررسی های بیشتری در خصوص ظرفیت های دانشگاه های کشور انجام می شود و احتمال افزایش این تعداد تا ۲۰ دانشگاه معتبر وجود دارد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه