دانشجویان دیده بانان جامعه هستند - معضل ازدواج جوانان حل شود

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، آیت الله غیاث الدین طه محمدی شامگاه یکشنبه در جمع فعالان بسیج دانشجویی استان همدان حضور یافت و به دغدغه های این طیف فعال فرهنگی در همدان گوش فرا داد.

وی در این نشست با اشاره به اینکه روحانیت شیعه و دانشجویان ولایت مدار دیده بانان جامعه هستند، بیان داشت: دانشجویان به عنوان دیده بانان جامعه باید هر آنچه در جامعه می گذرد رصد کرده و به موقع اخطار لازم را به دیگر آحاد جامعه بدهند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: نباید جریانات و مطالباتی که در پایتخت از سوی دانشجویان شکل می گیرد را با استان همدان یکی دانست و اگر ضعف ها و قوت ها با زبان کارشناسی شده بیان شود، حتی اگر نقدی صورت گیرد مورد پذیرش دولت قرار خواهد گرفت چرا که اسنتباط ها این خواهد بود که این سخنان دلسوزانه و برای اصلاح بیان می شود.

آیت الله محمدی با اشاره به اینکه به دلیل عدم سابقه مطالبه گری از سوی دانشجویان در موضوعات مختلف آغاز این روند کمی سخت است، بیان داشت: نقد ها باید منصفانه باشد کمااینکه اکنون طرح تحول سلامت توانسته از آلام ومشکلات بیماران بکاهد.

وی با بیان اینکه باید نقاط قوت و ضعف را با هم دید، گفت: در دیدار رهبر انقلاب با مسئولان نظام ایشان تاکید داشتند که تیم مذاکره کننده هسته ای شجاع، وفادار و دین دار هستند و وظیفه داریم دولت را یاری کنیم چراکه زمین خوردن دولت موجب زمین خوردن پابرهنگان خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با اشاره به اینکه خودکشی از کشوری های غربی و حتی از استانهای مجاور به استان همدان سرایت کرده است، افزود: همدان رتبه نهم را در خود کشی در بین استان های دیگر دارد و همدان در روش خودکشی حرف اول را در کشور می زند.

آیت الله محمدی عنوان کرد: معضل ازدواج جوانان را باید حل کرد هرچند به افرادی که پشت میز نشسته اند در این خصوص نمی توان امید داشت بلکه افرادی چون قشر دانشجو باید در این زمینه وارد شوند.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان باید نابسامانی های جامعه را رصد کنند، اظهار د��شت: این رصد دانشگاه، خانواده، جامعه و حتی حوزه های علمیه را باید فرا گیرد چراکه وضع حوزه های علمیه در استان مطلوب نیست.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه استان همدان افزود: معضلات فرهنگی بسیاری وجود دارد که باید در جامعه مطرح شود و به گونه ای مسائل را مطرح کرد که برداشت دولت از این سخنان یاری او باشد.

آیت الله محمدی با اشاره به اینکه نباید بر ضعف های دولت زیاد تاکید کرد، بیان داشت: دانشجویان بسیجی علمداران نظام و افسران ولایت مدار کشور هستند.

در این جلسه تعدادی از فعالان بسیج دانشجویی در دانشگاه های مختلف استان اقدام به ایراد سخن کردند و مقرر شد جلسات ماهیانه نیز با امام جمعه همدان داشته باشند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه