خاطرات جاسبي از كمك مقام معظم رهبري به دانشگاه آزاد - سختی‌های راه‌اندازی پزشکی در آزاد

خاطرات جاسبي از كمك مقام معظم رهبري به دانشگاه آزاد - سختی‌های راه‌اندازی پزشکی در آزاد - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، عبدالله جاسبی در جشن سی و دومین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برخی سختی هایی که در زمان راه اندازی رشته های پزشکی در دانشگاه آزاد داشت، گفت: در سالهای دهه 60 به شدت با راه اندازی رشته های پزشکی مخالفت می شد. اما آن روزها که آیت الله خامنه ای در حزب جمهوری اسلامی بود به من یک کمک فکری دادند.

وی ادامه داد: رفتم پیش ایشان و مشکلاتی را که برای راه اندازی رشته های پزشکی در دانشگاه آزاد وجود داشت، برایشان مطرح کردم. ایشان گفتند اول این موضوع را با آیت الله هاشمی مطرح کن، اگر ایشان موافقت کرد نامه ای بنویس که در دستور کار روسای سه قوه قرار گیرد. وقتی این موضوع را با آیت الله هاشمی رفسنجانی مطرح کردم ایشان کاملاً موافق راه اندازی رشته های پزشکی بود، بلافاصله نامه ای برای آیت الله خامنه ای نوشتم و بحث راه اندازی این رشته ها در دستور کا روسای سه قوه قرار گرفت.

جاسبی ادامه داد: یک روز در جلسه روسای سه قوه حاضر شدیم، آن زمان دکتر مرندی وزیر بهداشت بود و با دلیل و برهان می خواست اثبات کند که راه اندازی رشته های پزشکی در دانشگاه آزاد امکانپذیر نیست. مرندی تاکید کرد حالا شاید رشته های علوم پایه پزشکی را در تهران یا شاید هم در تبریز اجازه دهیم که راه اندازی شود. بعد از آن بحث بر سر راه اندازی دانشکده و پذیرش دانشجو بود. باز هم دکتر مرندی مخالفت کرد. اما آیت الله هاشمی گفت نه حرف شما نه حرف آقای جاسبی. آن به وقت به من گفت به جای ساخت 20 دانشکده فعلاً با راه اندازی حداکثر 10 دانشکده کار را شروع کنید.

رئیس اسبق دانشگاه آزاد در ادامه خاطرنشان کرد: پس از این جلسه، آیت الله خامنه ای به من گفتند که شب پیش نویسی تهیه کنم و صبح به ایشان برسانم و همین کار را هم انجام دادم و بلافاصله هم این طرح ابلاغ شد. اما بعد از حل شدن مشکلات اداری با مشکل دیگری مواجه بودیم. به استادان پزشکی گفته بودند با دانشگاه آزاد برای فعالیت در رشته های پزشکی به جز پرستاری همکاری نکنند.

جاسبی گفت: در این زمینه از یک استاد برجسته و فرهیخته دانشگاه تهران که مرجع تقلید استادان پزشکی بود، کمک گرفتم و استادان پزشکی هم با دانشگاه آزاد همکاری کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از مشکلات راه اندازی مقطع دکتری در دانشگاه آزاد هم خاطراتی بیان کرد و اظهار داشت: راه اندازی مقطع دکتری هم در دانشگاه آزاد با مشکلاتی همراه بود و می گفتند دانشجوی دکتری فقط باید در خارج از کشور درس بخواند و چه معنی می دهد که دانشگاه آزاد دست به این کارها می زند، اما ما مقطع دکتری را هم ایجاد کردیم.

جاسبی در ادامه با بیان اینکه 8 سال دیگر به 40 سالگی تاسیس دانشگاه آزاد می رسیم،‌ تاکید کرد: بیایم در این 8 سال دانشگاه آزاد را به بالاترین سطح برسانیم.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه