حضور 350 ناشر در نمایشگاه کتاب بوشهر - راه‌اندازی مدرن‌ترین چاپخانه کشور

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

به گزارش جوان ایرانی، حمیده ماحوزی پیش از ظهر چهارشنبه در آئین افتتاح این نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان بوشهر اظهار داشت: نهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان بوشهر با 160 غرفه و 30درصد تخفیف کتب حوزه های مختلف را عرضه می کند که 350 ناشر مطرح کشوری و استانی با 35 هزار عنوان کتاب، در این نمایشگاه حضور دارند.

وی افزود: برپایی این نمایشگاه برای استانی چون بوشهر با پیشینه و سابقه غنی در فرهنگ و ادب کافی نیست و برای بالا بردن سرانه مطالعه در این استان باید تلاش و همت بیشتری صورت گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به اینکه با وجود همه تنگناهای مالی سعی بر گسترش فعالیت های فرهنگی داریم، افزود: برپایی نمایشگاه‌های کتاب می تواند در سرنوشت جامعه اثر گذار باشد و امیدواریم خانواده‌ها با استقبال از این موقعیت، سرانه کتاب را در سبد اقتصادی شان افزایش دهند.

ماحوزی گفت: تلاش کرده‌ایم کتابی در انبار فرهنگ و ارشاد استان باقی نماند و در این راستا به توزیع کتاب در مساجد، مدارس و مکان هایی از این قبیل اقدام شده است.

راه اندازی مدرن ترین چاپخانه کشور در بوشهر

وی با اشاره به وجود روستای دوستدار کتاب و شهر پایتخت کتاب در بوشهر اذعان داشت: این استان جزو نخستین استان های کشور در حوزه علاقمندی به دانش و فرهنگ کتاب است و وجود دبیرستان سعادت در استان بوشهر با سابقه بیش از صد ساله موید این ادعاست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر ادامه داد: وجود چاپخانه علوی بوشهر با بیش از یک قرن قدمت و همچنین راه اندازی چاپخانه آریانا به عنوان مدرن ترین چاپخانه کشور در این استان، همگی نشانه های علاقه مردم بوشهر به کتاب و نشر کتاب است.

حمیده ماحوزی خطاب به معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که در این آئین حضور داشت تصریح کرد: بوشهر، کاندیدای پایتخت کتاب کشور است و امیدواریم بتوانیم از همه ظرفیت ها برای اشاعه فرهنگ کتابخوانی استفاده کنیم.

گفتنی است، پیش از ظهر امروز با حضور استاندار بوشهر و معاون سیاسی وی، تعدادی از مدیران کل، فرمانداران و شهرداران، اعضای شورای اسلامی شهر و روستا، علاقمندان به کتاب و اصحاب رسانه، نهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان بوشهر در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی بوشهر افتتاح شد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه