حضور چهار کتاب تازه در موضوع صهیونیسم شناسی در نمایشگاه کتاب

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

امیر شهریار امینیان مدیر گروه مطالعات اندیشه ورزان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره موسوم به سپهر اندیشه که از سوی این موسسه در نمایشگاه کتاب منتشر شده است اظهار داشت: طرح تالیف این کتابهای به سالهای سپهر اندیشه به سال ۸۶ و ۸۷ باز می گردد که طی آن طرح ایجاد و انتشار مجموعه ای از کتابها در قالب یک سیر مطالعاتی با موضوع صهیونیسم و آمریکا شناسی در موسسه روایت فتح مطرح شد و در آنجا به این رسیدیم که ترجمه و تالیف مجموعه ای از آثار در این حوزه مورد توجه قرار بگیرد.

وی ادامه داد: در بخش تالیف شاخص هایی برای مطالعه و تالیف کتاب تدوین شد و طی جلساتی ما به سرفصل هایی رسیدیم که باید تالیف شود. برخی از آنها در قالب کتابهایی در موسسه روایت فتح منتشر و برخی دیگر نیز کماکان در دست تدوین است که از این جمله می توان به کتاب تاریخچه مداخلات آمریکا در ایران اشاره کرد که در دفتر مطالعات تاریخ ایران در دست کار است.

وی افزود: در کنار کار تالیف ما به کار ترجمه نیز وارد شده و ۱۵۰۰ عنوان اثر که توسط نویسندگانی آمریکایی و عرب و با همین موضوع نوشته شده بود را رصد کردیم و از میان آنها ۳۰ کتاب را که صاحب یک سیر مطالعاتی بودند و مشرب فکری آنها تمامی جوانب لابی صهیونیرم در آمریکا و نگاه به جهان عرب را شامل می شد را انتخاب کردیم که برخی از این ترجمه ها نیز توسط نشر خرسندی منتشر شد. در حال حاضر نیز ۱۰ عنوان کتاب دیگر از این مجموعه آماده انتشار شده است.

امینیان ادامه داد: ۲۰ عنوان کتاب دیگر نیز با همین موضوع در دو گروه آماده انتشار شده که برخی از آنها نیز در نمایشگاه کتاب ارائه شده است. این مجموعه در دو گروه پاتوق دیگران شامل کتابهایی با موضوع مقاومت اسلامی و سپهر اندیشه تقسیم بندی شده است. در گروه اول کتابهایی مانند «هیچ کس نگفت شکست خورده‌ایم» نوشته روی مک کاتری خبرنگار سابق روزنامه ایندیپندنت، «طعم آسمان» اثر اعتصام برکات منتشر شده است و در گروه دوم نیز کتابهایی مانند «چراغ زرطرات سفیر سابق لبنان زرد» شامل خاطرات سفیر سابق لبنان در آمریکا، «آیا امیدی به عمو سام هست»، «یهود در خاورمیانه» و «ذهن های اشغالی» که شامل مصاحبه با ساکنان سرزمین های اشغالی است ترجمه ودر نمایشگاه ارائه شده است.

به گفته وی همچنین آثاری چون «اسرائیل در خاورمیانه» شامل بیش از ۲۰۰ مقاله از شخصیت های برجسته در حوزه صهیونیسم شناسی در سه جلد و کتاب دو جلدی «صبرا و شتیلا» از این مجموعه نیز در دست انتشار است.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه