حضور قطر در نمایشگاه کتاب تهران قطعی شد

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

به گزارش جوان ایرانی، همزمان با سومین روز نمایشگاه کتاب دوحه قطر، حمد بن عبدالعزیز الکواری وزیر فرهنگ، هنر و میراث قطر به همراه عبدالله الانصاری، رئیس نمایشگاه کتاب دوحه، در غرفه مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران که به نمایندگی از نشر کشورمان در این نمایشگاه شرکت کرده است، حضور یافتند و در دیدار با امیر سعود شهرام نیا مدیرعامل این موسسه، از حضور پررنگ قطر در نمایشگاه کتاب تهران خبر دادند.

در ابتدای این دیدار، شهرام‌نیا از دعوت و پذیرایی گرم طرف قطری تشکر و رسماً از قطر برای حضور در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران دعوت کرد. الکواری نیز از حضور پرتعداد ناشران ایرانی در این دوره از نمایشگاه ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت: علاقمند به حضور در نمایشگاه کتاب تهران هستم و امیدوارم هماهنگی لازم برای حضور پررنگ قطر در نمایشگاه کتاب تهران صورت گیرد.

وی در ادامه از ابراز محبت علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جهت دعوت وی برای بازدید از نمایشگاه کتاب تهران تشکر و قدردانی کرد و اظهارداشت: در اولین فرصت و یا ترجیحاً همزمان با برگزاری نمایشگاه کتاب تهران به ایران سفر خواهم کرد.

الکواری در ادامه فرهنگ ایران را برای قطری‌ها بسیار مهم و با ارزش دانست و خواستار مراودات بیشتر فرهنگی بین دو کشور شد. شهرام‌نیا نیز ضمن استقبال از بازدید وزیر فرهنگ قطر از نمایشگاه کتاب تهران، خواستار حضور پرتعداد ناشران قطری در نمایشگاه کتاب تهران و نیز کمک به تسهیل حضور ناشران ایرانی در دوره آتی نمایشگاه قطر شد.

بیست و پنجمین نمایشگاه کتاب دوحه قطر تا ٢٧ دی ماه در محل همایش های ملی این کشور از ساعت ٩ تا 13 و 16 تا 22 دایر است.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه