حدادعادل: نوع عمل وزارت علوم مانع تحقق موفقیت دولت - روحانی: شانس ما این است!

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش حوزه و دانشگاه:

حدادعادل: نوع عمل وزارت علوم مانع تحقق موفقیت دولت - روحانی: شانس ما این است! - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، علیرضا زاکانی - عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود در گوگل پلاس نوشت:

" به کجا چنین شتابان؟

آخرین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در هفته پیش پیام های بسیار جدی برای ریاست محترم جمهوری جناب آقای روحانی داشت.

وزیر محترم بهداشت درمان و آموزش پزشکی، دو رئیس دانشگاه را معرفی کرد و اعضاء شورای انقلاب فرهنگی افراد معرفی شده را با 28 رای تایید کردند.

وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری قبل از وزیر بهداشت، شروع به معرفی 3 نفر از روسای پیشنهادی دانشگاهها کرد که پس از مباحث جدی اعضاء شورا، نفر اول با 8 رای، رای نیاوردند و برای دو نفر بعد هم قرار شد تجدید نظر صورت پذیرد و در ادامه نیز جلسه مشغول اعتراض به رویه نادرست وزیر علوم و معاونینش شد.

بنا به نقل از اعضاء شورا، دکتر حدادعادل فرصت خواستند و خطاب به ریاست محترم جمهوری بیان کردند:

ما خود را موظف به کمک به دولت در همه عرصه ها از جمله دو عرصه هسته ای و اقتصادی بعنوان محور تلاش شما می دانیم که برای موفقیت در آن نیز نیاز به آرامش و کمک همه در کشور داریم.

نحوه رای دادن به روسای پیشنهادی دانشگاه های معرفی شده توسط دو وزیر کابینه شما کاملاً معنی دار است که نیاز به تامل و توجه دارد.

ما با دکتر فرجی دانا آشنا و هم دانشگاهی هستیم ولی در آغاز کار دولت، دکتر هاشمی را نمی شناختیم، از این رو نوع رای دادن به روسای پیشنهادی دکتر هاشمی حکایت از نیت خیرخواهانه برای کمک به دولت شما دارد و عدم را�� دادن به روسای پیشنهادی دکتر فرجی دانا نیز برای پرهیز از ایجاد مقدمات تنش و التهاب آفرینی در دانشگاه ها و به طبع آن در جامعه است که به نظر ما التهاب آفرینی چالش بزرگ و مانع جدی در برابر اقدامات دولت شماست.

بنابراین نوع عمل وزارت علوم را مقدمه خدشه دار شدن مسیر رسیدن به اهداف مورد نیاز کشور و بویژه مانع تحقق موفقیت دولت در عرصه داخلی و خارجی می دانیم.

پاسخ آقای رئیس جمهور این بود که " شانس ما این است!"

دیروز بسیاری از نمایندگان مجلس نیز از نحوه مدیریت در وزارت علوم گله مند و معترض بودند.

باید منتظر دولت برای اصلاح بود یا با اقدامی منطقی مسیر درست را انتخاب کرد چرا که مسیر فعلی زیان جدی به آرامش کشور و محیط رو به رشد و تعالی دانشگاه ها خواهد زد و مسیر علمی کشور را نیز منحرف خواهد کرد."

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه