جزئیات شرکت واجدین شرایط در آزمون صحت حفظ قرآن مجید اعلام شد

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش حوزه و دانشگاه:

جزئیات شرکت واجدین شرایط در آزمون صحت حفظ قرآن مجید اعلام شد - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، اسامی 358 داوطلب زن دارنده مدرک دیپلم و زیردیپلم، 91 داوطلب زن دارنده مدرک رسمی کارشناسی علوم قرآنی، 235 داوطلب مرد دارنده مدرک دیپلم و زیردیپلم و 34 داوطلب مرد دارنده مدرک رسمی کارشناسی علوم قرآنی که در آزمون کارشناسی ارشد سال 93 شرکت کرده اند جهت شرکت در آزمون صحت حفظ اعلام شده است.

بر اساس مصوبه جلسه 573 شورای عالی انقلاب فرهنگی آن دسته از حافظان دیپلم، غیردیپلم و لیسانس علوم قرآنی که دارای یکی از مدارج به شرح جدول ذیل هستند از شرکت در آزمون صحت حفظ معاف خواهند بود.

درجه تخصصی عنوان شرایط لازم
1 استاد حفظ قرآن حافظ ممتاز قرآن، آشنا با تفسیر علوم قرآنی و دارای 10 سال سابقه تدریس و تربیت حافظان قرآن
2 حافظ ممتاز قرآن تسلط بر تلاوت مرتل کل قرآن از حفظ، ترجمه آیات و مفردات قرآن
3 حافظ کل قرآن تسلط بر خواندن کل قرآن از حفظ، همراه با درک معنای آیات

بنابراین این افراد به منظور استفاده از هرگونه مزایای قانونی مربوط به حافظان قرآن چنانچه دارای یکی از مدارک تخصصی فوق به امضای رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند با ارائه اصل و تصویر مدرک در روز آزمون از شرکت در آزمون صحت حفظ معاف خواهند بود.

الف: حافظان دیپلم و زیردیپلم که از آزمون صحت حفظ معاف هستند برای صدور مدرک کارشناسی، لازم است تا تاریخ 15 شهریورماه 93 مدارک ذیل را به آدرس سازمان سنجش آموزش کشور، صندوق پستی 4378/15875 حوزه معاونت فنی و آماری سازمان ارسال کنند.

1- تصویر شناسنامه و کارت ملی

2- 2 قطعه عکس43 تمام رخ، تهیه شده در سالجاری

3- تصویر مدرک تخصصی صحت حفظ

ب: حافظان دارای مدرک کارشناسی رسمی علوم قرآنی که از آزمون صحت حفظ معاف هستند برای استفاده از تسهیلات لازم است تا تاریخ 15 شهریورماه 93 مدارک ذیل را به آدرس سازمان سنجش آموزش کشور، صندوق پستی 4378/15875 حوزه معاونت فنی و آماری سازمان ارسال کنند.

تصویر مدرک کارشناسی رسمی علوم قرآنی با گرایش های علوم قرآن مجید، تفسیر قرآن مجید، فنون قرائت مجید، تلاوت و کتابت قرآن مجید، تربیت معلم قرآن و تربیت مربی عقیدتی سیاسی ، الهیات و معارف اسلامی با گرایش علوم قرآن و حدیث.

تصویر مدرک تخصصی صحت حفظ

فهرست رشته­ ها و دانشگاهای انتخابی در مجموعه امتحانی الهیات و معارف اسلامی( کد رشته 1111)

حافظان دارای مدرک کارشناسی رسمی علوم قرآنی با گرایش های یاد شده ( اسامی ذکر شده در جداول مربوطه در سایت سازمان سنجش) که از آزمون صحت حفظ معاف نیستند باید تصویر مدرک کارشناسی رسمی خود را تا تاریخ چهارشنبه 31 تیرماه 93 به نمابر 88922237-021 فاکس کنند.

تذکر: به همراه داشتن تصویر مدرک کارشناسی مورد تایید در روز آزمون الزامی است.

دارندگان دیگر مدارک کارشناسی غیر علوم قرآنی حق استفاده از این تسهیلات را ندارند.

حافظان کل قرآن مجید که در سالهای گذشته از تسهیلات قانون اعطای مدرک کارشناسی و بالاتر استفاده کرده اند، حق استفاده مجدد از این تسهیلات را نخواهند داشت.

زمان برگزاری آزمون صحت حفظ از روز شنبه 25 تا پنجشنبه 30 مردادماه 93 است و داوطلبان معرفی شده می توانند جهت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون و آگاهی از زمان و مکان برگزاری این آزمون از روز سه شنبه 21 تا چهارشنبه 22 مردادماه 93 به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند.

مواد آزمون صحت حفظ:

آزمون صحت­ حفظ به میزان 10 سوال از کل قرآن کریم (هر سه جزء یک سوال به صورت شفاهی)

آزمون تلاوت شامل نکات تجویدی، وقف و ابتدا، صوت و لحن

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه