جزئیات درگیری دانشجویان خارجی - برخورد با خاطیان طبق آیین نامه

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

جزئیات درگیری دانشجویان خارجی - برخورد با خاطیان طبق آیین نامه - تصویر 1

حمید ساوه در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص وضعیت و برخورد با دانشجویان خارجی که در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) درگیر شده بودند، گفت: موضوع درگیری دانشجویان خارجی بزرگنمایی شده و آنگونه که در رسانه ها مطرح شد نبوده است .

وی به تشریح جریان درگیری دانشجویان پرداخت و افزود: دانشجویان خارجی دارای تعصب و عرق ملی خاصی هستند نسبت به ملیت خود تعصب دارند روزی که درگیری رخ داد دانشجویان در زمین چمن دانشگاه سر مساله جزئی درگیر شده و زد و خوردی نیز داشتند.

مدیرکل روابط عمومی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) تصریح کرد: یک درگیری معمولی بوده و به هیچ عنوان دانشجویان از چاقو و چماق استفاده نکرده بودند و نیروی انتظامی هم درگیر این مساله نشده بود چون پلیس حق ورود به محیط علمی را ندارد.

وی در خصوص مجروح شدن تعدادی از دانشجویان گفت: مشکل جدی رخ نداده بود برخی از این دانشجویان به صورت سرپایی مداوا شدند.

ساوه ادامه داد: با تمام این مسایل موضوع در دست بررسی است، دانشجویان خاطی به کمیته انضباطی فراخوانده شده و براساس آیین نامه انضباطی با دانشجویان برخورد لازم صورت خواهد گرفت.

به گزارش مهر، اوایل هفته گذشته اعلام شد دانشجویان خارجی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) از کشورهای تاجیکستان و سوریه در خوابگاه مرکزی این دانشگاه با یکدیگر درگیر شده و این درگیری منجر به حضور پلیس در خوابگاه نیز شده است. در نهایت با دخالت مسئولان دانشگاه، درگیری پایان یافته و مجروحین برای مداوا به درمانگاه اعزام شده‌ا‌ند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه