جزئیات ثبت نام در رشته های بدون آزمون پیام نور و غیرانتفاعی - امکان انتخاب 50 کدرشته

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی موضوع قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی مصوب 10 شهریورماه 92 مجلس شورای اسلامی است.

دفترچه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) در دانشگاه پیام‌نور و موسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است و داوطلبان تا 17 آبان ماه فرصت دارند با مراجعه به سایت اینترنتی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org در این دوره ثبت نام کنند.

هزینه ثبت نام داوطلبان 106 هزار ریال است که افراد می توانند به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است وجه ثبت‌نام را پرداخت کنند و نسبت به دریافت اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال 12 رقمی) اقدام کنند.

در این مرحله کلیه داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 1393 ثبت نام کرده بودند (اعم از اینکه در جلسه آزمون حاضر بوده و یا نبوده‌اند) نیز می‌توانند متقاضی شوند.

داشتن دیپلم دوره چهارساله متوسطه نظام قدیم آموزش متوسطه و یا گواهینامه دوره پیش دانشگاهی که حداکثر تا تاریخ 30 بهمن ماه 93 اخذ شود و یا داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم) برای کلیه متقاضیان الزامی است.

هر داوطلب می تواند حداکثر 50 کدرشته را انتخاب کند.

چنانچه داوطلبی متقاضی ثبت‌نام در 2 و یا 3 گروه آزمایشی است لازم است به ازای هر گروه آزمایشی مبلغ 106 هزار ریال دیگر نیز از همین طریق پرداخت کند و اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال 12 رقمی) را دریافت دارد.

منظور از ثبت‌نام در 2 و یا 3 گروه آزمایشی بدین صورت است که داوطلب می‌تواند علاوه بر انتخاب گروه آزمایشی اصلی (علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی) در گروه آزمایشی هنر و ز��ان خارجی نیز متقاضی شود. به دیگر سخن هیچ داوطلبی نمی‌تواند بطور همزمان، در گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی شرکت کند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه