جدال ماهان تندیس و مس سونگون در قم - ماهان در پی قهرمانی نیم فصل

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

به گزارش جوان ایرانی، پرونده نیم فصل اول لیگ بر‌تر فوتسال باشگاه‌های کشور امروز بسته می‌شود و در حالی که که ماهان تندیس قم با ۷ پیروزی، ۳ شکست و ۲ تساوی در رده دوم جدول قرار دارد، جدال ماهان و مس در قم حساس ترین بازی هفته است.

تیم فوتسال مس سونگون که با خرید امتیاز تیم فوتسال شهرداری تبریز در لیگ بر‌تر شرکت کرده امسال نتایج فوق العاده‌ای گرفته است و حتی تا هفته گذشته صدرنشینی لیگ را هم در اختیار داشت اما شکست خانگی آن‌ها برابر تاسیسات دریایی سبب شد آن‌ها صدر را از دست بدهند.

این تیم در حالی برابر ماهان تندیس قم صف آرایی می‌کند که ماهان تندیس با ۲۳ امتیاز و با تفاضل گل کمتر نسبت به تاسیسات تیم دوم جدول است اما تیم مس سونگون با کسب همین تعداد امتیاز و تفاضل گل کمتر در رده سوم جدول ۱۴ تیمی لیگ بر‌تر فوتسال ایستاده است.

ماهان تندیس قم، لیگ بر‌تر را به بهترین شکل ممکن آغاز کرد و پیروزی‌های متوالی این تیم سبب شد ماهان به عنوان مدعی قهرمانی معرفی شود اما شکست خارج از خانه برابر تیم انتهای جدولی شهرداری ساوه سبب شد نوار پیروزی‌های متوالی این تیم قطع شود.

آن‌ها با تساوی برابر حفاری در قم در هفته نهم لیگ برای دومین هفته متوالی از پیروزی دور ماندند اما ماهان تندیس حتی از این تساوی هم خوشحال بود زیرا بازی باخته را مساوی کرد.

اوضاع زمانی برای آن‌ها بد‌تر شد که در دیدار هفته دهم در کرج به طرز شگفت آوری برابر مقاومت البرز بحران زده شکست خوردند تا بحران در ماهان تندیس حالت قطعی به خود بگیرد و اهالی فوتسال قم را نگران کند و در این بین، مس سونگون از فرصت استفاده کرد و صدرنشینی را از ماهان گرفت.

ماهان تندیس محمد کرمانی

با این حال ماهان تندیس پس از تعطیلی کوتاه مدت لیگ بر‌تر، دست به بازسازی روانی تیم خود زد و حاصل آن بازی خوب و تماشاگر پسند در قم برابر تیم قدرتمند گیتی پسند بود که گرچه با نتیجه‌ای بهتر از تساوی برای ماهان همراه نبود اما بازی خوب شاگردان شمسایی فوتسال دوستان قمی را بار دیگر به آینده روشن ماهان امیدوار کرد.

ماهان پس از تساوی برابر گیتی پسند در حالی که امیر شمسایی سرمربی این تیم از سمت خود کناره گیری کرده بود به مشهد رفت و برابر فرش آرای این شهر شکست خورد.

ماهان تندیس در حالی به سیزدهمین میدان فصل جدید پا می‌گذارد که به دنبال رساندن جمع امتیازاتش به عدد ۲۶ است اما مس سونگون که در بازی‌های اخیر خود با افت مواجه شده به دنبال بازپس گیری صدر جدول است و انگیزه‌های زیادی برای پیروزی بر ماهان تندیس دارد.

بازگشت بازیکن سابق ماهان تندیس به قم

ماهان تندیس در شرایطی امروز میزبان مس سونگون است که محمد وزیر‌زاده بازیکن با اخلاق و تاثیرگذار فصل گذشته ماهان تندیس برابر تیم سابقش به میدان می‌رود.

وزیر‌زاده فصل گذشته در میانه‌های نیم فصل نخست به ماهان تندیس پیوست و نقش پررنگی در خروج از بحران ماهان تندیس و کسب عنوان قهرمانی نیم فصل نخست لیگ بر‌تر داشت.

این بازیکن در پست عقب گیر پس از پایان فصل در شرایطی که بسیاری از اهالی فوتسال، عدم تمدید قرارداد با وی را اشتباهی بزرگ از سوی ماهان تندیس می‌دانستند راهی مس سونگون شد تا توانایی‌های خود را در اختیار آذربایجانی‌ها قرار دهد.

وی امروز بار دیگر به سالن ۲۰۰۰ نفری شهید حیدریان قم برمی گردد تا در برابر تیم سابقش بازی کند در حالی که مس سونگون بخش بزرگی از موفقیت‌های خود را مدیون حضور وزیر‌زاده در این تیم است.

پیروزی بر مس دور از دسترس نیست

مربی تیم فوتسال ماهان تندیس پیروزی این تیم برابر مس سونگون را دور از دسترس نمی‌داند و اعتقاد دارد ماهان تندیس می‌تواند به روزهای خوب خود باز گردد.

حسین صبوری در گفتگو با مهر با بیان این مطلب اظهار داشت: تلاش کرده‌ایم ماهان را از نظر روحی و روانی برای بازی با مس سونگون آماده کنیم و فکر نمی‌کنم مشکل خاصی حداقل برای این بازی داشته باشیم.

ماهان تندیس محمد کرمانی

وی گفت: در بازی با مس سونگون علی شریفی به دلیل آسیب دیدگی نمی‌تواند ماهان را همراهی کند اما مسعود ایازی به ترکیب تیم بازگشته است و در صورت صلاحدید هادی بهرامی مربی دروازه بانان ماهان تندیس درزون دروازه ماهان قرار می‌گیرد.

مربی تیم فوتسال ماهان تندیس افزود: نتایج تیم مس سونگون نشان می‌دهد با تیم سرسختی روبرو هستیم اما امتیاز بازی در خانه به ما این فرصت را می‌دهد که با بهره‌مندی از حمایت تماشاگران کار آسان تری برای کسب ۳ امتیاز داشته باشیم.

صبوری تصریح کرد: در این بازی به حمایت تماشاگران و مردم خونگرم قم نیاز داریم و امیدوارم بتوانیم قهرمانی نیم فصل لیگ را در پایان این بازی کسب کنیم.

ترکیب احتمالی

ترکیب ماهان تندیس: مسعود ایازی، علیرضا وفایی، ابوالقاسم عروجی، سعید قاسمی، مسلم اولاد قباد، محمد کرمانی، ناصر اطمینان، علی اصغر احمدی، فرهاد فلامرزی، مهدی زاهدی، حمید رشیدی و هاشم فرج زاده/ سرمربی: سید وحید غیاثی

ترکیب مس سونگون: یعقوب فیلگوش، حسین حیدری، سعید مومنی، رامین رستمیان، شاهین نامی، مسلم رستمی‌ها، مجید رضایی، محمد وزیرزاده، حمیدرضا پردگی، حامد حسین‌زاده، مرتضی عزتی، حامد امن‌زاده / سرمربی: اسماعیل تقی‌پور

دیدار تیم‌های ماهان تندیس قم و مس سونگون از ساعت ۱۶ روز یکشنبه ۱۶ آذر در سالن شهید حیدریان قم برگزار می‌شود.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه