جایگاه بانوان در شاهنامه بررسی می‌شود

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای فناوری اطلاعات، چهارمین نشست کانون نوای شاهنامه به بررسی نقش و جایگاه بانوان در شاهنامه با حضور شاهنامه خوانان و شاهنامه پژوهان، روز سه شنبه ۲۸ مهر در فرهنگسرای فناوری اطلاعات برگزار می شود.

در این برنامه فرانک دوانلو نویسنده و شاهنامه پژوه به سخنرانی با موضوع نقش و جایگاه بانوان در شاهنامه می پردازد. اجرای شاهنامه خوانی توسط منیره بهشتی، آرمان چوبینه و کیخسرو ذوالفقاری از دیگر بخش های این برنامه است.

کانون نوای شاهنامه (کنش) با رویکرد حفظ و گسترش فرهنگ، زبان و ادب پارسی با نگرش به شاهنامه تشکیل شده است و شاهنامه را به گروه های مختلف سنی آموزش می دهد. شاهنامه خوانی، کلاس های نقاشی در زمینه شاهنامه، کارگاه‌های فرهنگی، اجتماعی، هنری و پژوهشی، نشست و همایش‌های دوره‌ای، کلاس‌های شاهنامه شناسی ویژه کودکان و نوجوانان، بازدید از مکان‌های فرهنگی، هنری و تاریخی و روایتگری از فعالیت های مهم این کانون به شمار می رود.

کانون نوای شاهنامه سه شنبه های هر هفته از ساعت ۱۷ تا ۱۹ جلسات و برنامه های خود را برگزار می کند.

چهارمین نشست کانون نوای شناهنامه با محوریت بررسی جایگاه بانوان در شاهنامه روز سه شنبه ۲۸ مهر از ساعت ۱۷ در فرهنگسرای فناوری اطلاعات واقع در تقاطع خیابان های کارگر و جمهوری برگزار می شود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه