ثبت نام آزمون - دوره دکتری نیمه متمرکز - آغاز می شود

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش دانشگاه:

فردا؛

ثبت نام آزمون "دوره دکتری نیمه متمرکز" آغاز می شود

ثبت نام آزمون "دوره دکتری نیمه متمرکز" آغاز می شود
فردا سه شنبه 17 تیر ماه 93 ثبت نام در آزمون دکتری (phd) نیمه متمرکز در 7 گروه آموزشی آغاز می شود.
 
به گزارش جوان ایرانی به نقل از باشگاه خبرنگاران، حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش  گفت:  ثبت نام برای شرکت در آزمون دوره‌های دکتری (phd) نیمه متمرکز سال 93 پردیس‌های خودگردان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش از فردا سه شنبه 17 تیر ماه آغاز و در روز یکشنبه 22 تیر ماه 93 پایان می پذیرد.
 
وی افزود: این آزمون در  7 گروه علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر، دامپزشکی و زبان انگلیسی برگزار می شود.
 
توکلی تصریح کرد: دفترچه راهنمای این آزمون در روز سه شنبه 17 تیر ماه 93 بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد و هر داوطلب می تواند براساس علاقه فقط در یک کد رشته امتحانی متناسب با مدرک فارغ‌التحصیلی ثبت نام و در آزمون مربوطه نیز ثبت نام کند.
 
وی اظهار داشت: هر داوطلب برای ثبت نام در مهلت تعیین شده ( 17 تیر ماه 93 لغایت 22 تیر ماه 93) باید به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به دریافت دفترچه راهنما از سایت اقدام و سپس به مطالعه دقیق مبادرت کند.
 
توکلی اظهار داشت: با توجه به اینکه در برخی از رشته‌ها پذیرش دانشجو در پردیس خودگردان صورت نمی‌گیرد لذا هر داوطلب قبل از خرید کارت باید از رشته مورد نظر اطمینان حاصل نماید.
 
وی در ادامه گفت: داوطلب باید مدارک مورد نیاز برای امتحان را آماده و پرداخت هزینه اینترنتی داوطلب نیز باید به وسیله کارت بانکی عضو شبکه شتاب و با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به پرداخت وجه در خصوص کد رشته امتحانی صورت گیرد، سپس داوطلب باید نسبت به تکمیل پیشنویس تقاضانامه آزمون که در صفحه 28 دفترچه راهنما چاپ شده مبادرت نموده و پس از کنترل کلیه اطلاعات تکمیل شده در فرم پیشنویس و اطمینان کامل از صحت مطالب حداکثر تا تاریخ روی یکشنبه 22تیر ماه نسبت به تکمیل تقاضای اینترنتی اقدام کنند.
 
توکلی تصریح کرد: در آزمون دوره دکتری نیمه متمرکز سال 93 و پردیس های خودگردان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی داوطلبان به سوالات کلیه دروس که شامل درون تخصصی، دروس استعداد های تحصیلی و زبان انگلیسی پاسخ  خواهند داد، چنانچه ضریب دروس در هر یک از رشته‌های امتحانی مجموعه دروس اختصاصی به عنوان یک ماده امتحانی با ضریب 4 استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی با ضریب یک است که در ضمن کد رشته امتحانی زبان و ادبیات عرب به جای زبان انگلیسی عمومی زبان عربی در نظر گرفته می شود.
 
وی اظهار داشت: آزمون دروس امتحانی شامل دروس تخصصی و استعدادهای تحصیلی و زبان انگلیسی،‌تستی چهار گزینه‌ای است که در تست‌های چهار گزینه ای برای پاسخ صحیح سه نمره مثبت و پاسخ غلط به منظور خنثی کردن، پاسخ حدسی یک نمره منفی منظور می شود.
 
وی خاطر نشان کرد: کارت شرکت در آزمون از روز چهارشنبه 19 شهریور ماه 93 بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد و براساس برنامه پیش‌بینی شده این آزمون در روز جمعه 21 شهریور ماه 93 در حوزه امتحانی مربوط برگزار می شود.
/111/

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه