توسعه پایدار آرزوی مشترک جوامع بشر ی است - علم و عمل همراه شوند

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، سال گذشته دانشکده شهید مفتح همدان با استقبال پر شکوه مردم روستای شورین که در جوار شهر همدان قرار دارد میزبان یکی از به خون خفتگان گمنام از منظقه عملیاتی فاو شدند.

در همین راستا رئیس دانشکده های فنی و حرفه ای کشور و جمعی از مسئولان شهرستانی عصر چهارشنبه در محل این دانشگاه حضور یافته و علاوه بر دیدار با کارکنان این دانشکده ها در استان کلنگ احداث یادمان این سرباز خمینی را بر زمین زدند.

فرماندار همدان در این مراسم با اشاره به اینکه توسعه پایدار یکی از آرزوهای جوامع بشری است و ایران نیز سالهاست به دنبال این حلقه مفقوده می گردد، بیان داشت: یکی از دغدغه های مهم سیاست گذاران رسیدن به پیشرفت است.

وی با بیان اینکه در دورهای مختلف درآمدهای مناسبی داشتیم ولی نتوانستیم مانند کشورهای توسعه یافته به توسعه برسیم، ادامه داد: صاحب نظران مهم ترین دلیل رسیدن به توسعه را آموزش می دانند که در این زمینه ایران به نسبت قبل از انقلاب از لحاظ توسعه آموزشی قابل مقایسه با قبل نیست.

وی با اشاره به اینکه در بخش آموزش به لحاظ کمی رشد وسیعی داشته ایم ولی به مقداری که توقع داشته ایم شاهد توسعه آموزشی نیستیم، بیان داشت: امروز همه اقتصاددانان که در بخش رشد و توسعه صاحب نظر هستند یکی از رموز توسعه را آموزش های فنی و حرفه ای می دانند.

ایران به نسبت قبل از انقلاب از لحاظ توسعه آموزشی قابل مقایسه با قبل نیست فرماندار همدان افزود: هر روز شاهد افزایش سطح تحصیلات تکمیلی هستیم اما در بازار کار شاهد نقش آفرینی این رشته ها نیستیم.

وی با اشاره به اینکه باید به بخش فنی و حرفه ای و مهارت آموزشی توجه لازم را داشت، افزود: به تناسب ایجاد کارخانجات در دهه پنجاه شاهد رشد استفاده از نیروی کار در این کارخانجات بودیم و از آن زمان تا کنون شاهد رشد تحصیلات فنی و حرفه ای هستیم و در سال ۱۳۷۷ این رشد به ۳۴ درصد از گرایش کل دانش آموزان به تحصیل در این بخش رسید و بازهم ادامه دارد.

تعالی اظهار داشت: علم و عمل را باید همراه هم کنیم تا بازار کار متناسب ایجاد شود.

فرماندار همدان با اشاره به اینکه در همدان رویکرد خوبی به سمت سرمایه گذاری روی داده، افزود: از کشورهای خارجی برای سرمایه گذاری دعوت شده که نوید اشتغال و سرمایه گذاری های خوبی در استان را می دهد.

رئیس دانشکده شهید مفتح همدان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه استان همدان فارغ التحصیلان خوش ذوق و با سلیقه ای به بازار کار ارئه می کند، اذعان داشت: شش مرکز فعال در استان وجود دارد و دو مرکز نیز در حال ساخت است و اکنون چهار هزار و ۷۰۰ دانشجو در دانشکده های فنی وحرفه ای همدان تحصیل می کنند.

حاجی زین العابدینی ادامه داد: دو مرکز نیز در شهرستان های اسد آباد و کبودرآهنگ در حال ساخت است.

وی ادامه داد: دانشکده شهید مفتح از سال ۶۲ فعالیت خود را آغاز کرده و اکنون خیرین نیز مقداری زمین به دانشگاه هدیه کرده اند.

رئیس دانشکده شهید مفتح بیان داشت: دانشگاه های فنی و حرفه ای به سمت علمی تر شدن قدم بر می دارد.

درپایان این مراسم کلنگ یادمان شهید گمنام این دانشکده به زمین زده شد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه