توسعه رشته‌های علوم انسانی در موسسه حوزوی امام رضا (ع)

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، حجت الاسلام هادی افخمی عصر امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی موسسه امام رضا (ع) گفت: این از سال ۱۳۷۵ با پیشینه برگزاری دوره های معارف اسلامی فعالیت خود را آغاز کرده و در راستای تخصصی شدن علوم دینی از سال ۱۳۸۷ با اخذ مجوز از شورای عالی گسترش حوزه های علمیه به پذیرش دانش پژوه در مقاطع سطح ۲ و ۳ اقدام کرده است.

وی با بیان اینکه این موسسه دارای مجوز اجرای آموزشی شش رشته در مقاطع سطح ۲ و ۳ است، گفت: «تفسیر و علوم قرآن»، «فلسفه اسلام»، «حقوق و قضای اسلامی»، «حقوق خصوصی» و «حقوق جزا و جرم شناسی» از رشته های موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) به شمار می روند.

مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) با بیان اینکه این موسسه با پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و موسسه آموزش عالی حکمت همکاری هایی دارد، گفت: چهره های برجسته علمی صاحب نظران در حوزه های علوم انسانی اسلامی در این موسسه حضور دارند.

حجت الاسلام افخمی تاکنون این موسسه ۱۷۶ نفر فارغ التحصیل داشته که بسیاری از آنها جذب قوه قضائیه شده اند.

وی در خصوص اقدامات این موسسه در راستای ارتقا سطح علمی دانشی تصریح کرد: تقویت برنامه های آموزشی و تنظیم آنها در سه مقطع همراه با آشنایی دوره تقسیر قرآن با الگوی ارائه شده صورت می گیرد.

به گفته مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) قصد داریم مقدمات ارائه مقاله پژوهشی به صورت فنی را در پایان هر نیم سال برای دانش پژوهان این موسسه فراهم کنیم.

حجت الاسلام افخمی تاکید کرد: همچنین قصد داریم رشته های مورد نیاز برای علوم انسانی را توسعه دهیم و دانش پژوهان را از سطح جهان پذیرش کنیم.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه