تفاوت اصلی بین شرق و غرب است، نه اسلام و مسیحیت

رئیس گروه بانوان اتریشی و سوئیسی عنوان کرد

تفاوت اصلی بین شرق و غرب است، نه اسلام و مسیحیت

تفاوت اصلی بین شرق و غرب است، نه اسلام و مسیحیت

باربارا هایس شسر، رئیس گروه بانوان اتریشی و سوئیسی گفت : ما متوجه شده‌ایم که تفاوت بین اسلام و مسیحیت نیست بلکه اگر تفاوت و مشکلی وجود دارد بین شرق و غرب است.
 
به گزارش راسخون به نقل از تسنیم، هیاتی 21 نفره متشکل از زنان اتریشی و سوئیسی که در چارچوب برنامه اروپایی گفتگوی ادیان فعالیت می‌کنند، برای آشنایی با میراث فرهنگی ایران و فعالیت‌های کشورمان در زمینه گفتگوی ادیان به ایران سفر کرده‌اند.
 
باربارا هایس شسر، رئیس گروه بانوان اتریشی و سوئیسی گفت: ما خودمان را درگیر سوءاستفاده از دین کرده‌ایم و به کشورهایی سفر کردیم که مهاجرپذیرترند تا ببینیم آن‌ها چگونه با ما مهاجران رفتار می‌کنند تا یاد بگیریم چگونه با مهاجران کشور خودمان رابطه مصالمت آمیزی داشته باشیم. ما متوجه شده‌ایم که تفاوت بین اسلام و مسیحیت نیست بلکه اگر تفاوت و مشکلی وجود دارد بین شرق و غرب است.
 
رئیس این گروه در رابطه با هدف گروهشان گفت: این پروژه اروپایی برای شناخت هر چه بیشتر ادیان است. ما شروع به یاد گرفتن اروپا کرده‌ایم و این یادگیری شامل رفتارهای فرهنگ پذیری است که در تاریخ به وجود آمده است. این اتیوپی  توسط دو خانم محقق تشکیل شده و هدف آن ایجاد ارتباط بین مسلمانان و مسیحیان در چند سفر یادگیری است که این سفرها در پنج کشور انجام شده و یکی از آن‌ها ایران است.
 
هایس شسر در پایان اظهار داشت: زنانی که در این گروه هستند تنها مسیحی نیستند و از مذاهب دیگری مثل شیعه، کاتولیک، سنی و... حضور دارند. در هفته اول تشکیل این شورا ما سعی کردیم درست گوش دادن و درست دیالوگ گفتن را یاد بگیریم و همینگونه رادیکالی صحبت نکنیم. بلکه با احترام گذاشتن به اطرافیانمان صحبت کنیم. همیشه سعی کرده‌ایم اگر اشتباهی کردیم با تجربه‌هایی که کسب کرده‌ایم سعی در برطرف کردن اشتباه خود داشته باشیم.
/2759/


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه