تصویب آیین نامه تدوین کتب فرادرسی در دانشگاه پیام نور

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، دکتر احمد علیپور با اشاره به مصوبات سیصدوپنجاهمین جلسه شورای پژوهشی دانشگاه از تصویب آیین نامه «تدوین کتب فرادرسی» و همچنین «اعطای لوح تقدیر و تندیس کارآفرینی» خبر داد.

وی افزود: آیین نامه تدوین کتب فرادرسی با هدف «سامان‌دهی تولید و چاپ کتاب‌های فرادرسی به عنوان اثری علمی (غیر درسی) قابل نشر»، «تلاش مستمر برای ارتقاء سطح کیفی و علمی کتاب‌های فرادرسی»، «ایجاد بستر مناسب به منظور ترغیب اعضای هیات علمی به تألیف»، «تصنیف و ترجمه کتاب‌های‌ علمی» و «تعیین چارچوب محاسبه حق الزحمه پدید‌آورنده یا پدیدآورندگان اثر فرادرسی» تصویب و به زودی جهت بهره مندی اعضای هیات علمی دانشگاه ابلاغ خواهد شد.

وی از دیگر اهداف تدوین کتب فرادرسی را «یادگیری بیشتر و مؤثرتر دانشجویان»، «فراهم کردن منابعی برای ارتقاء سطح علمی محققان و مدرسان و تدوین راهکارهای ارزیابی» و «تسهیل چاپ کتابهای فرادرسی» عنوان کرد.

معاون فناوری و پژوهش دانشگاه پیام نور با اشاره به تصویب آیین نامه اعطای لوح تقدیر و تندیس کارآفرینی پیشنهادی از دفتر کارآفرینی و ارتباط با صنعت گفت: این آیین‌نامه به منظور تشویق و ترغیب افراد خلاق و نوآور به فعالیت در جهت رفع مشکلات و نیازهای کشور و توسعه فعالیت‌های کارآفرینی تدوین شد.

علیپور «استفاده حداکثری از امکانات و توان پژوهشی دانشگاه در حل مشکلات و رفع نیازهای کشور»، «جذب اساتید و دانشجویان نوآور، خلاق و صاحب طرح و ایده کسب و کار و ترغیب و تشویق به توسعه و پیشبرد اهداف حوزه کارآفرینی و ارتباط با صنعت»، «نهادینه سازی فرهنگ کارآفرینی»، «ترویج و توسعه کارآفرینی در دانشگاه» را از دیگر اهداف تدوین این آیین نامه عنوان کرد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه