تدبیر آیت الله العظمی سیستانی برای رفع کمبود نیروی نظامی در جبهه نبرد علیه داعش

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش حوزه:

گزارشی از عراق؛

تدبیر آیت الله العظمی سیستانی برای رفع کمبود نیروی نظامی در جبهه نبرد علیه داعش

تدبیر آیت الله العظمی سیستانی برای رفع کمبود نیروی نظامی در جبهه نبرد علیه داعش

آیت الله العظمی سیستانی با صدور پیامی بیان داشت : ثواب حضور در جبهه های نبرد علیه داعش از حضور در هیأت‎های حسینی بیشتر است.
 
به گزارش را��خون به نقل از رسا، یکی از مشکلات جبهه‎های جنگ عراق در ایام محرم الحرام، بازگشت رزمندگان و نیروهای مردمی به شهرهای خود برای برگزاری مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(علیه السلام) است. رزمندگانی که مرخصی گرفته اند، پس از حضور در شهرهایشان به هیأت های عزاداری رفته و به مناطق جنگی بازنگشته که این امر مشکلاتی را در جبهه علیه داعش به وجود آورده بود.
 
بنابراین گزارش، آیت الله العظمی سیستانی بلافاصله پس از اطلاع برای حل این مشکل وارد عمل شده و با صدور پیامی از نیروهای بسیج مردمی خواست فورا به پایگاه های خود بازگردند.
 
این مرجع تقلید تأکید کرد که ثواب حضور در مناطق جنگی به مراتب از حضور در هیأت های حسینی و حتی حضور در حرم مطهر اباعبدالله الحسین(علیه السلام) بیشتر است.
 
خبرهای رسیده حاکیست نیروهای مردمی پس از تأکید این مرجع تقلید به سرعت به مناطق جنگی بازگشته و این مساله که در حال تبدیل به بحران بزرگی بود از سوی این مرجع تقلید پایان یافت.
 
گفتنی است پس از حمله تروریست‎های داعش به برخی از شهرهای عراق و پیشروی این گروهک تروریستی‎در برخی مناطق، آیت الله العظمی سیستانی با صدور فتوای جهاد و دعوت از گروه‎های مردمی برای حضور در جبهه های جنگ علیه تروریست ها جلوی پیروزی داعش را گرفت و با استقبال میلیونی مردم عراق تحولی عظیم در نبرد با این گروهک به وجود آمد.
 
ارتش عراق که به دلیل نفوذ عوامل بعثی مشکلات زیادی برای مقابله با تروریست ها داشت در شرایط کنونی با بهره گیری از نیروها مردمی توانسته به پیروزی های زیادی برای آزاد سازی مناطق مختلف عراق دست یابد.
/2759/


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه