تاکید شورای عالی انقلاب فرهنگی به اسلامی شدن دانشگاهها

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

به گزارش خبرنگار مهر، کریم نجفی برزگر پیش از ظهر چهارشنبه در مراسم اختتامیه نوزدهمین دوره مسابقات قران و عترت دانشگاههای پیام نور کشور به میزبانی مازندران در مجتمع پردیس ناجای ساری با اشاره به اینکه سال گذشته مسابقات ملی قران و عترت توسط دانشگاه پیام نور در کشور برگزار شد، اظهارداشت: این مسابقات یکی از بزرگترین مسابقه فرهنگی و قرانی در کشور است.

وی با بیان اینکه اندیشه دانشگاه، استاد و دانشجو باید با فرهنگ وحی و قران پیوند خورده باشد، افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی به بحث اسلامی شدن دانشگاهها تاکید دارد و پیاده شدن این حوزه در اشاعه فرهنگ اسلامی در دانشگاهها موفق خواهد بود.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نور کشور با بیان اینکه دانشگاه پیام نور یک دانشگاه فرهنگی و قرانی است، اذعان داشت: کمترین تخلفات در این دانشگاهها به چشم خورده و قداست این دانشگاه بر دانشجویان و اساتید پوشیده نیست.

نجفی برزگر به توجه به باطن قران تاکید کرد و گفت: قرائت و حفظ قران بسیار مهم است ولی مهمتر از آن عمل به فرمایشات و دستورات قران کریم در زندگی است.

وی با اشاره به اینکه توجه به ظاهر قران و فراموشی باطن آن خیانت به قران کریم است، تصریح کرد: اگر استان ها بتواند از ظرفیت بالای دانشجویان در عرصه های مختلف بهره برند دیگر مشکل بیکاری و خروجی بهتری از فارغ التحصیلی دانشجویان در کشور خواهیم داشت.

همچنین دبیر اجرایی نوزدهمین دوره مسابقات قران و عترت دانشگاههای پیام نور مازندران با بیان اینکه این دروه از مسابقات از حیث کمی و کیفی بالاتر از دوره های گذشته برگزار شده است، گفت: ۵۰۰ نخبه دانشجوی دانشگاه پیام نور کشور و با حضور ناظران و داوران بین المللی نوزدهمین دوره مسابقات قران و عترت به میزبانی دانشگاه پیام نور مازندران برگزار شد.

سیاوش خاکپور با اشاره به اینکه مسابقات در ۶ بخش که مهمترین آن قسمت شفاهی است، اظهارداشت: در هر بخش سه برگزیده کشوری انتخاب و نفرات نخست به مسابقات بین المللی دعوت می شوند.

وی بیان کرد: مراسم شبی با قران، برپایی نمایشگاه و کارگاههای آموزشی از برنامه جنبی نوزدهمین دوره این مسابقات بوده است.

همچنین نماینده ولی فقیه در دانشگاه پیام نور مازندران با بیان اینکه قران محفوظ الهی است و هیچگاه آسیب نخواهد دید، افزود: فاصله از سفره قران و اهل بیت آسیب در تمام حوزه ها را بهمراه خواهد داشت.

حجت الاسلام ولی الله مرادیان با اشاره به اینکه نگاه به تاریخ نشاندهنده تغییر سرنوشت تاریخ بدست برخی از جوانان بوده است، اذعان داشت: تقویت کانون های قرانی در دانشگاههای پیام نور در ترغیب دانشجویان به فعالیت های قرانی بیشتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه کشورهای اسلامی با تمسک به قران و اهل بیت از استعمار کشورهای متجاوز نجات خواهد یافت، افزود: دنیای اسلام جوانان و مردم ایران را بعنوان الگوی خود می دانند.

حجت الاسلام مرادیان بیان کرد: این دوره از مسابقات با کیفیت بالایی برگزار و امیدواریم گام های مهمتری در حوزه قران و فرهنگ در بین دانشجویان دانشگاه پیام نور برداشته شود.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه