تاسیس فروشگاه های به هم پیوسته کتاب ضرورت امروز بازار نشر است

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

تاسیس فروشگاه های به هم پیوسته کتاب ضرورت امروز بازار نشر است - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی، غلامعلی حدادعادل در آئین افتتاحیه فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی ترنجستان بهشت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا تاسیس دانشگاه‌هایی با زبان انگیسی واکنشی از جانب فرهنگستان زبان و ادب فارسی نداشته است، گفت: این موضوع را از آقای روحانی سوال کردیم و ایشان گفتند منظورشان این نبوده که به دانشجویان ایرانی با زبان انگلیسی تدریس شود، بلکه این اقدام صرفا به منظور تدریس به دانشجویان غیرایرانی حاضر در ایران است که امکان تدریس زبان فارسی به آنها وجود ندارد.

وی ادامه داد: این اقدام هیچ مغایرتی با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ندارد.

حدادعادل همچنین درباره ضرورت تاسیس فروشگاه‌های به هم پیوسته کتاب و محصولات فرهنگی گفت: در شرایطی که سرقفلی مغازه های بزرگ بسیار گران است و برای بخش خصوصی امکان سرمایه‌گذاری در کار کتاب بسیار کم است کمبود فروشگاه های به هم پیوسته کتاب بیش از گذشته احساس می شود.

وی افزود: در شرایط فعلی صنعت نشر و کتاب رونقی ندارد و همین موانع باعث شده کتابفروشی‌های بزرگ در تهران شکل نگیرد که ضرورت دارد برای این موضوع برنامه‌ریزی بهتری انجام شود.

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی همچنین در پاسخ به این سوال که با گذشت یک سال از استقرار دولت جدید همچنان گشایشی در حوزه های فرهنگی کشور ایجاد نشده است، گفت: خود آقای روحانی هم اخیرا اعلام کردند که اقداماتی که دولت انجام داده است با تاخیر به جامعه منتقل می شود و طبیعتا هنوز گشایشی نیز حاصل نشده است.

حدادعادل افزود: انتظار ما هم این نبوده که تمامی مشکلات یک ساله حل شود و شرایط به جای خودش بازگردد، چون تحریم‌های اقتصادی همچنان به قوت خودش باقی است.

وی تاکید کرد: در شرایط فعلی انتظار نداریم که رونق اقتصادی در حوزه های مختلف از جمله حوزه فرهنگی به زودی ایجاد شود.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه