تاسیس حوزه علمیه خواهران در محله‌های قم - پذیرش سطح 4 برای اولین بار

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، حجت‌الاسلام جواد اسماعیل‌نیا ظهر شنبه در دیدار حجت‌الاسلام عباس اسکندری مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم اظهار کرد: مقام معظم رهبری از حوزه‌های علمیه خواهران به عنوان یک پدیده عظیم و مبارک یاد کردند، بنابراین مسئولیت ما در قبال توسعه برنامه‌های حوزه‌های دینی خواهران سنگین‌تر شده است.

وی با بیان اینکه تعداد حوزه‌های علمیه خواهران در استان قم با توجه به جایگاه بین‌المللی آن بسیار اندک است، گفت: در استان اصفهان حدود 50 حوزه علمیه خواهران و در استان تهران بیش از 60 حوزه خواهران وجود دارد و تقاضا برای گسترش این حوزه‌ها وجود دارد، در حالی که در استان قم تنها دو حوزه علمیه خواهران وجود داشت.

حجت‌الاسلام اسماعیل‌نیا توسعه حوزه‌های علمیه خواهران را از سیاست‌های مهم مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران ذکر کرد و افزود: سال گذشته 4 مدرسه علمیه خواهران در شهر قم تاسیس شده و سیاست این است که در هر کدام از محله‌های بزرگ شهر قم یک حوزه علمیه خواهران ایجاد شود.

در حال حاضر 16 مدرسه علمیه خواهران در قم و کاشان زیرنظر مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران استان قم فعالیت دارند که از این تعداد دو مدرسه در مقطع سطح چهار، 4 مدرسه علمیه در مقطع سطح سه و 10 مدرسه دیگر در مقطع سطح دو اقدام به پذیرش طلاب خواهر می کنند.

به گفته مدیر حوزه‌های علمیه خواهران، امسال برای نخستین بار در دو مدرسه علمیه خواهران، پذیرش طلاب خواهر در سطح چهار حوزه معادل دکتری آموزش عالی انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام اسماعیل‌نیا از اشتغال به تحصیل سه هزار طلبه خواهر در حوزه‌های علمیه خواهران استان قم خبر داد و با ذکر برخی توانمندی‌های حوزه‌های دینی خواهران تاکید کرد: حوزه‌های علمیه خواهران ظرفیت عظیمی برای مقابله با هجمه‌های شدید دشمنان علیه مکتب تشیع و خانواده‌ها است.

وی خواستار هم افزایی نهادهای فرهنگی استان و حوزه‌های علمیه خواهران برای اثربخشی بیشتر به جریان تبلیغ در استان شد.

به گفته وی حضور خواهران طلبه در فضای مجازی بیشتر از طلبه‌های برادر است و در حال حاضر هزاران نفر از طلبه‌های خواهر در زمینه وبلاگ نویسی فعالیت دارند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه