توت فرنگی سرشار از آنتی اکسیدان، آنتوسیانین ها و فلاونوئیدها است که خاصیت ضد التهابی و فواید زیادی می باشد که از این فواید می توان از کمک به کنترل قند خون نام برد،

تاثیر توت فرنگی بر کلسترول خون

مواد مغذی توت فرنگی

توت فرنگی سرشار از آنتی اکسیدان، آنتوسیانین ها و فلاونوئیدها است که خاصیت ضد التهابی و فواید زیادی می باشد که از این فواید می توان از کمک به کنترل قند خون نام برد، همچنین توت فرنگی دارای مقداری فراوانی ویتامین سی، منگنز و فولات می باشد.

فیبر موجود در توت فرنگی به همراه دیگر مواد مغذی آن کمک می کند تا کلسترول خون در حد طبیعی خود باقی بماند، اما شاید از ما بپرسید که چگونه این کار انجام می شود. جواب خیلی ساده است، فیبر به دلیل تداخلی که با مولکول های چربی دارد باعث می شود که مواد اضافی چربی از خون و سیستم گوارشی بدن دفع شوند و کلسترول خون در حد نرمال خود باشد فیبر موجود در توت فرنگی به گردش خون آزاد نیز کمک می کند که باعث کاهش ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی می شود و از ایجاد انسداد و تنگی عروق جلوگیری می کند.

میزان مصرف توت فرنگی به توده بدنی فرد، وزن و وضعیت جسمانی بدن بستگی دارد. به طور میانگین برای کسانی که دارای وضعیت نرمال جسمانی هستند توصیه می شود که روزانه بین ۱۱۰ تا ۵۰۰ گرم توت فرنگی در روز مصرف کنند بر اساس تحقیقات مصرف روزانه توت فرنگی تا ۲۸ درصد به کاهش کلسترول خون کمک می کند.

توت فرنگی را می توان به روش های مختلفی مصرف کرد مثل منجمد شده، خشک شده، پودر شده، که به هر روشی که مصرف شود می تواند بر میزان کلسترون تاثیر بگذارد.

از دیگر فواید توت فرنگی میتوان به تقویت سیستم ایمنی کنترل قند خون نام برد.

گرداوری شده توسط تهران ۹۸

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه