بیش از ۲۰ ناشر آموزشی از حضور در نمایشگاه کتاب بازماندند

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

به گزارش جوان ایرانی، مدیر سالن ناشران آموزشی نمایشگاه کتاب با بیان اینکه امسال کتاب‌های آموزشی در ۱۴۰ غرفه به بازدیدکنندگان عرضه می‌شود، گفت: تاکنون ناشر انصرافی نداشتیم و تنها بیش از ۲۰ ناشر به دلیل نداشتن شرایط ثبت‌نام از نمایشگاه بازماندند.

محمدحسین متولی گفت: در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران ۱۴۰ غرفه در سالن کتاب‌های آموزشی ایجاد شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه از امروز نمایشگاه کتاب تهران فعالیت خود را آغاز می‌کند تاکنون ناشر انصرافی نداشتیم اما بیش از ۲۰ ناشر که از شرایط حضور و ثبت‌نام در این نمایشگاه بی‌بهره‌ بودند از همراهی با نمایشگاه کتاب امسال جاماندند.

متولی یادآوری کرد: اینک دستگاه‌های کارتخوان و غرفه‌ها به ناشران تحویل داده شده است و متصدیان غرفه‌ها به عرضه کتاب‌هایشان مشغولند.

حضور ۷۰۰ ناشر دانشگاهی در نمایشگاه کتاب

در همین حال، بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از امروز چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت میزبان۷۰۰ ناشر دانشگاهی در۵۰۰ غرفه است.

در این رویداد فرهنگی بیش از ۷۰ هزار عنوان کتاب دانشگاهی ارائه شده است که در سه سال اخیر منتشرشده­اند و از میان آنها ۳۵ هزار عنوان کتاب، چاپ اول هستند.

امسال ناشران دانشگاهی مجموعاً در ۹ سالن جانمایی شده‌اند که برخی به طور مستقل و برخی دیگر در قالب نمایندگی، کتاب‌های خود را به نمایشگاه رسانده‌اند.

همچنین سه غرفه اطلاع‌رسانی در سالن‌های ۱۶، ۱۸ و ۲۰ برای مخاطبان کتاب­های دانشگاهی پیش‌بینی شده‌اند که اطلاعاتی مانند جستجوی کتاب، ناشران، شماره غرفه و شماره سالن را ارائه می‌دهند.

سوپراستارها از کتاب می‌گویند

در خبری دیگر مربوط به نمایشگاه، مدیر کمیته جنبی نمایشگاه کتاب گفت: به منظور دعوت مردم به کتاب و کتابخوانی صفحه اینستاگرام خانه کتاب روزانه با چند کلیپ ۱۵ ثانیه‌ای از افراد تاثیرگذار بارگذاری خواهد شد.

مجید غلامی جلیسه، با اشاره به راه اندازی صفجه اینستاگرام خانه کتاب اظهار کرد: صفحه اینستاگرام خانه کتاب مدتی است که فعالیت‌های خود را آغاز کرده است و ظرف مدت کوتاهی توانسته مخاطبان زیادی را به خود جذب کند به همین منظور این صفحه در روزهای برگزاری نمایشگاه برنامه‌های ویژه‌ای برای علاقه­مندان کتاب دارد.

وی ادامه داد: علاوه بر مسابقه عکاسی که اطلاعات آن در روزهای گذشته به اطلاع علاقه­مندان کتاب رسیده است در نظر داریم تا روزانه دو کلیپ ۱۵ ثانیه‌ای از هنرمندان، شاعران و ورزشکاران که نظرشان در بین مردم تاثیرگذار است بارگذاری کنیم تا این افراد مردم را به کتاب و کتابخوانی دعوت کنند.

جلیسه با اشاره به حضور افراد سرشناس در جلو دوربین نمایشگاه گفت: در انتخاب چهره‌ها به دنبال کسانی رفتیم که با کتاب در ارتباط هستند و کتاب جزوی از زندگی آنهاست و در کل الگوی مناسبی برای کتاب و کتابخوانی هستند.

وی در پایان گفت: همچنین با توجه به هماهنگی‌های انجام شده با صداوسیما قرار است که این کلیپ‌های ۱۵ ثانیه‌��ی هر روز از برنامه «کتابنامه» شبکه چهار پخش شود.

کتابخانه سیار در نمایشگاه کتاب به راه افتاد

در خبری دیگر مربوط به نمایشگاه، همزمان با شروع نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، کتابخانه سیار نمایشگاه شروع به فعالیت کرد. تنها کتابخانه سیار این نمایشگاه با عرضه ۱۶۰ عنوان کتاب فرصت مطالعه برای بازدیدکنندگان را فراهم می‌کند.

کتاب‌های این کتابخانه برای فروش نیست اما علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب‌ها را با استقرار در کتابخانه سیار مطالعه کنند.

ساعت کار این کتابخانه سیار روزانه از ساعت ۱۰ صبح شروع شده و تا پایان فعالیت روزانه نمایشگاه ادامه دارد.

این کتابخانه سیار به همت سازمان فرهنگی – هنری شهرداری تهران در نمایشگاه کتاب تهران ایجاد شده است وعلاقه‌مندان به مطالعه می‌توانند به طور رایگان و بدون محدودیت زمانی ز کتاب‌های این کتابخانه بهره ببرند.

بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ۱۶ تا ۲۶ اردیبهشت ماه با شعار «خواندن، گفت‌وگو با جهان» در مصلی امام خمینی(ره) برپاست.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه