بیانیه شورای عالی انقلاب فرهنگی به مناسبت 13 آبان و عاشورای حسینی

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، متن کامل بیانیه شورای عالی انقلاب فرهنگی به مناسبت 13 آبان و عاشورای حسینی به این شرح است:

" فرا رسیدن 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز امسال رنگ و بویی عاشورایی به خود گرفته است و در یک تقارن تاریخی زیبا و معنا دار روز مبارزه با استکبار جهانی در تقویم ملت ایران با روز عاشورای حسینی (ع) همزمان شده است.

عاشورای حسینی (ع) در تمام طول تاریخ و اعصار الگو دهنده و الهام بخش همه مبارزان عدالت خواه و آزادی طلب بوده است و این الگو دهی و جهت بخشی به شیعیان و مسلمانان محدود نمی شود، بلکه هر انسان آزاده ای که بخواهد عزتمندانه زندگی کند و زیر بار ظلم و ستم نرود، محتاج به تبعیت از قیام جاودانه حسینی (ع) است.

ملت مسلمان ایران نیز در طول مبارزه 50 ساله خود با استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جهانخوار و اذنابش، همواره از گنجینه بی پایان عاشورا مدد و یاری گرفته است و نگاه به تاریخ انقلاب اسلامی موید این سخن است.

سخنرانی تاریخی امام خمینی (ره) در بعد از ظهر عاشورای حسینی (ع) در سال 1342 منجر به دستگیری ایشان و متعاقب آن قیام و خیزش عاشورایی 15 خرداد شد، بزرگترین تظاهرات‌های ملت مسلمان ایران در سال 1357 در تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) رقم خورد و فتنه 88 نیز در 9 دی با استعانت از روحیه عاشورایی این ملت بود که پایان پذیرفت.

امسال 13 آبان که در 3 مقطع نمود بارز دشمنی استکبار جهانی و آمریکای جنایتکار علیه ملت ایران است، با عاشورای حسینی (ع) مقارن شده و ملت ایران با قامتی برافراشته و استوارتر از همیشه با آرمان های عاشورایی انقلاب اسلامی خود تجدید پیمان می کنند و بار دیگر به همه مستضعفان جهان اعلام می کنند که از مبارزه خسته نشده است.

آمریکای جنایتکار در این جبهه با همه قوا وارد شده و با راه اندازی جنگ مذهبی که میراث شوم استعمارگر پیر یعنی انگلستان در منطقه خاورمیانه است، با تقویت و تشویق گروهکهای تروریستی تکفیری سعی در مشغول نمودن نظام اسلامی و غافل شدن جمهوری اسلامی از وظیفه و رسالت اصلی خود دارد.

در این مقطع هر چند جمهوری اسلامی با حمایت از دولت های حامی جریان مقاومت و عدالت، فتنه تکفیری ها را تا حدود زیادی مهار کرده است، اما هیچگاه از رسالت اصلی خود یعنی" تلاش در مسیر تمدن سازی اسلامی" غافل نشده و آن را رها نکرده است.

تمدن سازی نوین اس��امی بنا به تعبیر رسای رهبر معظم انقلاب اسلامی «مدظله العالی» بر سه پایه فرهنگ، علم و فناوری و اقتصاد قابل پی ریزی می باشد و هم اکنون کشور در این زمینه ها در حال رشد و بالندگی است.

ابلاغ سیاست های کلی علم و فناوری و خط مشی های ترسیم شده توسط رهبر معظم انقلاب «مدظله العالی» در انتصاب اعضای جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان اصول و مبانی حرکت به سوی تمدن سازی نوین اسلامی نصب العین همه فعالان و دلسوزان نظام خواهد بود.

امروز رشد شتابان علمی کشور در ابعاد مختلف و تلاش برای افزایش این سرعت که به اقتدار علمی کشور و تحقق اهداف بلند انقلاب اسلامی منجر خواهد شد و مقابله با تهاجم و شبیخون فرهنگی در کنار توجه به رشد و شکوفایی استعدادهای درخشان فرهنگی نیروهای انقلاب، بزرگترین نمود مقابله با استکبار جهانی است.

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن عرض تسلیت عاشورای حسینی (ع) و گرامیداشت روز ملی مبارزه با استکبازر جهانی و نکوداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره) و همه شهیدان راه عدالت و آزادی در تمام عالم و تجدید بیعت با مقام معظم رهبری «مدظله العالی» بر تلاش همه فعالان علمی و فناوری برای استمرار و ارتقای پیشرفت های علمی و فناوری کشور عزیزمان به عنوان اصلی ترین راهبرد برای مقابله با توطئه های دشمنان ملت آزاده ایران تاکید می کند."

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه