بسيجيان با علم و اعتقاد دستاوردهای انقلاب را به جهان صادر كنند

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش کتابخوانی:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، سردار سرلشكر یحیی رحیم‌ صفوی عصر امروز در همایش شكوه مقاومت در یزد، اظهار داشت: بسیجیان الگوی جهان اسلام و نماد اعتماد به نسل جوان هستند و می توانند عامل اتحاد ابدی اسلامی و از بین رفتن اختلاف میان شیعه و سنی باشند.

وی بیان كرد: بسیجی باید دشمن شناس بوده و نسبت به مواضع نظام سلطه آگاه باشد و دائم سیاستهای آنها را رصد كند تا مراقب باشد حتی در كشورهای همسایه نیز، اتخاذ سیاستها، كشور ما را دچار مشكل نكند.

رحیم صفوی تاكید كرد: بسیجیان سخنان و پیامهای رهبری را چند بار با دقت مطالعه و مرور كنند و به جملات ارزشمند ایشان توجه نشان دهند و بر روی خواسته‌ ها و منویات ایشان حساس باشند.

وی همچنین عنوان كرد: بسیجیان علم بیاموزند و در رشته های مختلف سرآمد باشند و با علم، سیاست و اعتقاد، انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن را به جهان معرفی و از این دستاوردها حراست كنند.

رحیم صفوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حساسیت مناطق مركز كشور، ادامه داد: یزد قطب دفاعی ما در كشور به شمار می رود و حساب ویژه روی جوانان بسیجی این منطقه باز كرده ایم.

مشاور عالی فرمانده كل قوا با اشاره به اینكه نیروی بسیج انقلاب اسلامی ایران را نسبت به همه كشورها متمایز كرده است، بیان داشت: در جنگ تحمیلی، ملت ما در شرایطی هشت سال مقاومت كرد كه همه معادلات دشمن یكی یكی غلط از آب در می آمد و بسیج مردمی این معادلات را به هم می ریخت.

وی با مقایسه جنگ ایران و اشغال خرمشهر با حمله عراق به كویت افزود: ما در شرایطی هشت سال دفاع انجام دادیم كه كویت، حتی نتوانست هفت ساعت در برابر عراق استقامت كند و این همان تفاوت بسیج با نیرو های كشور امیر نشین است.

رحیم صفوی خاطرنشان كرد: در كشور عراق هم اگر نوری المالكی از انقلاب اسلامی ایران، دوران دفاع مقدس و دیگر عرصه های حساس ما درس می گرفت و نیروهایی نظیر بسیج تشكیل می داد، نیروهای داعش تا این اندازه پیشرفت نمی كردند.

وی افزود: امروز نیروهای بسیجی ما در اغلب كشورهای مسلمان مانند سوریه، لبنان، عراق و فلسطین الگو شده اند و استفاده از تفكر بسیجی، سنگرهای اسلام یكی پس از دیگری آزاد می شود.

رحیم صفوی اظهار داشت: اگر قدرت دوراندیشی و آینده نگری امام در مورد بسیج نبود، امروز بسیج به اقتدار نمی رسید و شاید نمی توانست پشت گرمی نیروهای مسلمان و بسیجی در دیگر كشورهای اسلامی باشد.

مشاور عالی فرمانده كل قوا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توانمندی های استان یزد نظیر صدرنشینی ۲۱ ساله یزد در كنكور سراسری، حضور صنایع قدرتمند و معادن غنی و ... بیان كرد: جوانان این مرز و بوم می توانند نیازهای این استان از جمله انتقال آب از خلیج فارس را عملی كنند و با اطمینان می گویم كه این كار امكانپذیر است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه