برنامه های طرح شده در کتاب تعالی فرهنگی مسجد ونماز درکردستان اجرا شود

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

به گزارش جوان ایرانی، عبدالمحمد زاهدی بعدازظهر امروز یکشنبه در مراسم رونمایی از کتاب تعالی فرهنگی مسجد ونماز که در سالن پردیس سینما بهمن سنندج برگزار شد، گفت: اکنون زمان آن رسیده که از حالت کلی گویی نسبت به مسجد و نماز به سمت عملیاتی کردن آنچه در حوزه نظری بیان شده است حرکت کنیم.

وی عنوان کرد: آنچه که در کتاب تعالی فرهنگی مسجد ونماز به نویسندگی محمد علی مؤظف رستمی بیان شده قابل اجرا است و می طلبد فعالان این عرصه با مدنظر قرار دادن این مطالب در راستای رونق مساجد و ترویج نماز تلاش بیشتری کنند.

وی اظهارداشت: امام جماعت و هیات امنای مساجد دو عنصر فعال در حوزه مسجد محسوب می شوند که باید نیازها و مشکلات آنها مورد توجه قرار گیرد.

استاندار کردستان گفت: برنامه های پیش بینی شده و طرح شده در کتاب تعالی فرهنگی مسجد ونماز به فراخور مناطق مختلف در استان باید اجرایی شود.

زاهدی بر اجرای برنامه های فرهنگی و هنری در شان مساجد تاکید کرد و اظهارداشت: در کردستان که مهد موسیقی مذهبی کشور است گروه های موسیقی مذهبی و عرفانی برنامه هایی را همواره اجرا می کنند.

وی ادامه داد: اجرای هر نوع موسیقی در مساجد امر مناسبی نیست و باید برای جذب مردم به ویژه نسل جوان ونوجوان برنامه های در شان مساجد را در این مکان مقدس برگزار کنیم.

رییس ستاد اقامه نماز کردستان هم در این مراسم گفت: رفع مشکلات موجود در عرصه نماز به ویژه نماز ادارات یکی از برنامه های ما است و در این راستا هم تمام توان خود را به کار خواهیم گرفت.

طالبی عنوان کرد: کتاب تعالی فرهنگی مسجد ونماز به همت حوزه هنری استان چاپ و منتشر شده است و منبع ارزشمندی برای شناخت کارکردهای مساجد است.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه