برنامه‌های فرهنگی پیام‌نور بر اساس مقتضیات محلی انجام می‌شود

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، کریم نجفی صبح شنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: دانشگاه پیام نور تاکید بسیار زیادی بر فعالیت در بخش فرهنگی دارد و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در این زمینه برنامه‌های مختلفی در سطح دانشگاه‌های پیام نور اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌های وابسته نمی‌تواند به پیشرفت و توسعه جامعه کمک کند، اضافه کرد: دانشگاه‌هایی که وابستگی به شرق و غرب ندارند، می‌توانند سرنوشت کشور را به دست بگیرد و جامعه را تغییر دهد.

معاون فرهنگی دانشگاه پیام نور کشور با اشاره به تلاش‌های دانشگاه پیام نور برای حرکت در مسیر تزکیه، اخلاق و تربیت در کنار علم و دانش، خاطرنشان ساخت: شکوفایی اقتصادی به عنوان یک رویکرد مهم در کشور مطرح است ولی دست‌یابی به این مهم بدون کار فرهنگی ممکن نیست.

دانشگاه پیام نور یک میلیون دانشجو و چهار هزار عضو هیئت علمی دارد

وی از استاد و دانشجو به عنوان دو رکن اصلی دانشگاه نام برد و تصریح کرد: در سال جاری دانشگاه پیام نور نیز برنامه‌های مختلفی را با رویکرد توجه به مسائل فرهنگی برای اساتید و دانشجویان اجرا کرد.

نجفی با بیان اینکه پیش از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی تنها 140 هزار دانشجو در سطح کشور وجود داشت، ادامه داد: هم اکنون تعداد دانشجویان کشور به بیش از چهار میلیون دانشجو رسیده است.

وی به ظرفیت‌های دانشگاه پیام نور اشاره کرد و افزود: دانشگاه پیام نور با چهار هزار عضو هیئت علمی و یک میلیون دانشجو، یک ظرفیت بزرگ علمی برای کشور است که با استفاده از این ظرفیت می‌توانیم کشور را به افق‌های بالایی برسانیم.

برگزاری بیست و نهمین جشنواره قرآنی به صورت ملی در اصفهان

معاون فرهنگی دانشگاه پیام نور به تاثیرگذاری فعالیت و تحرکات اساتید در تعلیم و تربیت و ایجاد زمینه‌های رشد دانشجویان برای رسیدن به قله‌های پیشرفت اشاره کرد و گفت: 500 واحد دانشگاهی پیام نور در کل کشور داریم و با توجه به مقتضیات هر استان برنامه‌های مختلف فرهنگی تدارک می‌بینیم.

وی با اشاره به اینکه 45 درصد جمعیت را اهل تسنن تشکیل می‌دهند، افزود: به همین منظور همایشی با موضوع تقریب مذاهب و وحدت اسلامی را در این استان برگزار کردیم.

نجفی همچنین به برگزاری بیست و نهمین جشنواره قرآنی به صورت ملی در اصفهان اشاره کرد و بیان داشت: برنامه‌ریزی مناسبی برای انس با قرآن در دانشگاه‌ها به صورت مستمر با برگزاری برنامه‌های قرآنی داریم.

برگزاری جشنواره رباتیک دانشگاه پیام نور کشور در اسفندماه

وی همچنین از برگزاری جشنواره نانو تکنولوژی با هدف ارائه اقتدار و توانمندی دانشجویان خبر داد و اظهار داشت: از دیگر برنامه‌های فرهنگی پیام نور می‌توان به جشنواره حرکت در تهران، جشنواره نشریات دانشجویی با دو هزار نشریه و تقویت انجمن‌های علمی دانشجویی اشاره کرد.

معاون فرهنگی دانشگاه پیام نور از برگزاری جشنواره رباتیک دانشگاه پیام نور کشور در استان خوزستان در اسفندماه امسال خبر داد و اضافه کرد: کارگاه آموزشی اخلاق حرفه‌ای در بوشهر برگزار شد که از دیگر رویکردهای فرهنگی دانشگاه پیام نور بود.

وی همچنین به عملکرد مطلوب دانشگاه پیام نور بوشهر در عرصه فعالیت‌های فرهنگی اشاره کرد و ادامه داد: از دیگر برنامه‌های اساتید سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور در بوشهر باید به دیدار با امام جمعه بوشهر و همچنین حضور در تجمع اعتراض آمیز علیه هتک حرمت به ساحت پیامبر(ص) اشاره کنیم.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه