آیا تا به حال از صدای کشیدن شدن ناخن روی تخته سیاه چندشتون شده؟ یا وقتی شنیدین کسی داره حالش بهم میخوره شما هم حالتون بد شده؟ تحقیقات زیادی در طول سالهای گذشته به جمع آوری بدترین صداهای دنیا پرداختن، اگه از جمله کسانی هستین که از خوندن این لیست حالتون بد میشه پس ادامه ندین!!

آیا تا به حال از صدای کشیدن شدن ناخن روی تخته سیاه چندشتون شده؟ یا وقتی شنیدین کسی داره حالش بهم میخوره شما هم حالتون بد شده؟ تحقیقات زیادی در طول سالهای گذشته به جمع آوری بدترین صداهای دنیا پرداختن، اگه از جمله کسانی هستین که از خوندن این لیست حالتون بد میشه پس ادامه ندین!!

بازخورد صدای میکروفن
آیا تا به حال در یه سمینار صدای گوش خراشی که میکروفن ایجاد کرده رو تجربه کردین؟ این صدا در واقع از نظر جسمی دردناکه و به همین دلیله که تعجبی نداره در این لیست قرار داشته باشه.

بدترین صداها در دنیا!

 

استفراغ
چه یه صدای واقعی باشه یا یه تصویر ذهنی که اون صدا رو به یادمون میاره، در هر حال یکی از بدترین صداهای دنیا به شمار میره.

گریه نوزاد
در حالی که هم مردان و هم زنان از صدای گریه نوزاد آشفته میشن، مردان بیشتر از اون شکایت میکنن، چون زنان به صورت ژنتیکی با این مسئله بهتر کنار میان.

صدای گوش خراش قطار
این صدا میلیون ها انسار و در سراسر دنیا که در نزدیکی ریل و ایستگاه های قطار زندگی میکنن آزار میده.صدای کشیده شدن یک فلز روی فلز دیگه باعث میشه فورا حس کنین دندوناتون کند شدن.

جیر جیر قطعات
هر قطعه ای که جیر جیر میکنه و نیاز به روغن کاری داره (مثل چرخ، لولای در یا حتی اره کردن) میتونه به اندازه کافی شما رو ناراحت کنه و آزار بده.

بد نواختن ویلون
اگه ویلون خوب نواخته بشه میتونه صدای زیبایی داشته باشه، ما وقتی خیلی بد نواخته بشه صدای تیز و گوش خراشی داره.

صدای بحث و دعوای دیگران
صدای بحث کردن دیگران برای ما به طور اساسی آزاردهنده است، چون ما رو آشفته و ناراحت کرده و توانایی تفکر و عمل ما رو مختل میکنه.

اسپیکر هام
بعضی اوقات صدای ویزززز اسپیکر در میان بدترین صداهای دنیا طبقه بندی میشه. برخلاف برخی صداهای دیگه در این لیست، اون نواخت پایینی داره که بین ۵۰ تا ۶۰ هرتز است.

خراشیدن ناخن روی تخته سیاه
تعجبی نداره که این صدا توی این لیست باشه، اما چیزی که تعجب داره اینه که چرا رتبه اش توی این لیست پایینه! در هر حال، از موقعی که بیشتر مداس از تخته های وایت برد به جای تخته سیاه استفاده می کنن، شنیدن این صدا مثل گذشته زیاد نیست.

مته دندانپزشکی
صدای تیز مته دندانپزشکی میتونه باعث شه که احساس کنیم دندونامون کند شدن، و البته خیلی از افراد به همین دلیل از رفتن به دندانپزشکی سر باز می زنن.

کشیدن چاقو روی بطری شیشه ای
این صدای آزاردهنده بین ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ هرتز است و اسکن های MRI نشون دادن که افراد زیادی اون رو تحمل ناپذیر ارزیابی کردن.

صدای ترمز کردن
صدای ترمز دوچرخه ، ماشین و اتوبوس میتونه باعث ساییدن دندوناتون به همدیگه بشه، چون یه فلز روی فلز دیگه کشیده میشه و این صدا تیز و آزاردهنده است.

فین کردن!
براتون پیش اومده که کنار کسی بنشینین که سرما خورده و دائما به صورت منزجر کننده ای فین میکنه؟ از اونجایی که خیلی از افراد گفتن این صدا آزاردهنده است پس این امر واکنشی غیرمعمول نیست.

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه