بخش ایلخچی نیازمند احداث کتابخانه های عمومی است

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

کیاوش بهمن پور ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگار مهر از کمبود کتابخانه در بخش ایلخچی انتقاد کرد و افزود: دراین شهر ایلخچی یک کتابخانه وجود دارد که پاسخگوی نیازهای این بخش نیست و بر همین اساس درنظرداریم درصورت امکان از شهرداری ایلخچی زمین هایی را تحویل گرفته و کتابخانه دیگری را در شهر احداث کنیم.

وی از کتابخانه عمومی مولانا ایلخچی به عنوان دومین کتابخانه قدیمی شهرستان اسکو یاد کرد و افزود: این کتابخانه درسال ۱۳۴۸ تاسیس شده و ۶۰۰ هزار مترمربع زیربنای این کتابخانه است و با این توضیح مختصر فرسودگی این ساختمان بدیهی است.

رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان اسکو نیمه تمام ماندن محوطه را بدلیل جذب اعتبارات لازم مهمترین مشکل فعلی این کتابخانه عنوان و تصریح کرد: برای ساخت بخش کودکان کتابخانه عمومی مولانا ایلخچی با ۲۸ متر مربع زیربنا هزینه زیادی صرف شده است و کف پوش و رنگ آمیزی دیوار کتابخانه ازجمله اقدامات مربوط به بخش کودکان است که کلاس های قصه گویی، کاردستی، کاغذ دیواری و مسابقات نقاشی ازجمله برنامه های این بخش محسوب می شود.

بهمن پور درپایان راه اندازی انجمن های ادبی کتابخانه های عمومی شهرستان را از اولویت های این اداره برشمرد و اظهار داشت: بر اساس تعاملات صورت گرفته با ادارات شهرستان قصد داریم تبلیغات مربوطه را با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شروع کرده و بتوانیم دوباره انجمن های ادبی را فعال کنیم.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه