با اصول دکوراسیون محبوب این روزها آشنا شوید +تصاویر


با اصول دکوراسیون محبوب این روزها آشنا شوید +تصاویر

در روزهایی كه استفاده از رنگ طلایی برای دكوراسیون بسیار فراگیر شده، برای خلق چنین فضایی باید نكاتی را در نظر داشته باشید. رنگ طلایی با همه ابهتش، زمانی زیبا به نظر می رسد كه ظرافتش هم در نظر گرفته شود. اگر تناسب را رعایت نكنید حضور همین رنگ جذاب، فضا را بسیار آزاردهنده می كند. برای اینكه با اصول استفاده كردن از رنگ خاص طلایی آشنا شوید سراغ نیكی حدادی، معمار و طراح فضای داخلی رفته ایم.

حدادی دارای مدرك بین المللی ACS و ICS از كانادا و انگلیس است. او در طراحی دكوراسیون داخلی این روزهایش بسیار از رنگ طلایی استفاده می كند چون معتقد است طلایی رنگ پرطرفداری در میان ایرانی هاست. اصول اضافه كردن رنگ طلایی در دكوراسیون داخلی را این طراح به شما آموزش می دهد.

طلایی مدرن؛ طلایی كلاسیك

با اصول دکوراسیون محبوب این روزها آشنا شوید +تصاویر

رنگ طلایی در سبك كلاسیك شناخته شده تر است. درواقع این رنگ در هر جایی استفاده شود فضا را لوكس می كند. استفاده از رنگ طلایی در سبك مدرن هم منجر می شود این سبك كمی به سمت تجمل كشیده شود. در سبك مدرن رنگ طلایی در سطوح صاف تری استفاده می شود اما در سبك كلاسیك روی منبت ها و ابزارهای چوبی و برنز پر نقش و نگار به كار می رود؛ مثلا در خانه ای به سبك مدرن ممكن است یك دیوار آجری داشته باشید كه تنها چند آجر آن را طلایی كنید. از پیشنهادهای دیگر استفاده از رنگ طلایی در خانه ای به سبك مدرن، نصب یك قاب طلایی رنگ ساده و بدون هیچ عكسی روی زمینه یك دیوار است.

حذف نور موضعی

رنگ طلایی درخشش دارد. پس احتیاج به استفاده از نور موضعی در فضا وجود ندارد چون باعث می شود از جلوه رنگ طلایی كاسته شود و زمانی كه طلایی در معرض مستقیم نور قرار می گیرد، درخشش آن چشم را آزار می دهد. معمولا رنگ طلایی در جاهایی استفاده می شود كه نور طبیعی نداریم یا به شكلی محدود در فضا وجود دارد. برای دكوراسیونی با رنگ طلایی حتما باید از نورهای آفتابی در فضا استفاده كرد. به این خاطر كه رنگ طلایی بیشترین درخشش را در فضای تاریك دارد.

با اصول دکوراسیون محبوب این روزها آشنا شوید +تصاویر

جالب است بدانید رنگ طلایی تنها رنگی است كه با تمام گروه های رنگی و با تمام رنگ ها از سفید تا سیاه جذاب به نظر می رسد. طلایی در تركیب با رنگ های پرطرفدار معماری داخلی مثل رنگ فیروزه ای، بنفش و مشكی بی نظیر است.

مات یا براق؟

با اصول دکوراسیون محبوب این روزها آشنا شوید +تصاویر

رنگ طلایی لوكس ترین رنگ دنیاست. به این دلیل كه گران ترین فلز موجود در دنیا طلاست. استفاده از رنگ طلایی به صورت مات یا براق دو حس مختلف را در دكوراسیون به وجود می آورد. وقتی می خواهیم در سبك مدرن از رنگ طلایی استفاده كنیم، بهتر است به صورت مینیمال (مختصر و محدود) باشد؛ یعنی از رنگ طلایی با پوشش مات و در كمترین سطح استفاده كنیم ولی زمانی كه می خواهیم رنگ طلایی بیشتر در فضا به چشم بیاید، باید از طلایی با درصد برق بیشتری استفاده كنیم.

مناسب ترین فضا

اغلب مردم به طراحی داخلی سالن پذیرایی اهمیت بیشتری نسبت به سایر فضاها می دهند. استفاده ماهرانه از رنگ طلایی در این فضا منجر به خلق فضایی مجلل می شود. استفاده از تركیب رنگ طلایی - مشكی و طلایی - آبی در دكوراسیون پذیرایی بسیار جواب می دهد.

با اصول دکوراسیون محبوب این روزها آشنا شوید +تصاویر

همیشه به یاد داشته باشید رنگ هایی مثل طلایی كه برق دارند و گرم تر هستند باید در حداقل و رنگ های سردتر در حداكثر فضا استفاده شوند. درواقع طلایی همان رنگ زرد انرژی بخش است كه به آن با درصدهای مختلف برق اضافه می شود.

فقط اكسسوری ها

با اصول دکوراسیون محبوب این روزها آشنا شوید +تصاویر

اتاق خواب فضایی است كه ایجاد احساس آرامش در آن، حرف اول را در دكوراسیون داخلی می زند. همان طور كه می دانید زرق و برق رنگ طلایی بسیار زیاد است بنابراین بهتر است رنگ طلایی در اكسسوری ها، كوسن ها و پرده های اتاق خواب استفاده شود. تنها در صورتی كه لوازم اتاق خواب شما مدرن و ساده است، می توانید از یك كاغذدیواری طلایی با طرح شلوغ استفاده كنید.

منطقه ممنوعه

با اصول دکوراسیون محبوب این روزها آشنا شوید +تصاویر

بهتر است در آشپزخانه كمترین رنگ طلایی را به كار ببرید. اكثر دكوراتورهای ماهر دنیا استفاده از رنگ طلایی را تنها به صورت نواری در اطراف كابینت یا سرامیك میانی كابینت ها توصیه می كنند.

نكاتی كه هر طلایی بازی باید بداند!

معمولا در فریم قاب، مبلمان و لوستر از رنگ طلایی استفاده می شود. دكوراتورها در بخش هایی كه از نظر حجمی كوچك تر هستند از رنگ طلایی استفاده می كنند و رنگ سردی مثل آبی، خاكستری و سبز در پارچه مبل و حداكثر فضا استفاده می شود تا جلوه رنگ طلایی در كنار آنها دوچندان شود. این تناسب باعث زیبایی فضا می شود.

با اصول دکوراسیون محبوب این روزها آشنا شوید +تصاویر

همچنین پارچه های ابریشمی طلایی رنگ برای پرده و كوسن مناسب هستند اما باز هم مراقب باشید اگر برای پرده در حجم زیاد استفاده شود، بهتر است زمینه پرده رنگی به غیر از طلایی داشته باشد و فقط نقوش پارچه هاله ای طلایی رنگ باشد. این نكته رنگ طلایی را پخته تر و جذاب تر به نمایش می گذارد.

منبع: مجله زندگی ایده آل

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه