باید تاریخ اسلام و کشور را به طور صحیح به نسل آینده منتقل کرد

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش حوزه:

آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی :

باید تاریخ اسلام و کشور را به طور صحیح به نسل آینده منتقل کرد

باید تاریخ اسلام و کشور را به طور صحیح به نسل آینده منتقل کرد

تاریخ اسلام، کشور، سوابق اقوام و ملل، همه در کتاب ها مذکور است؛ علم، دانش و فنون مختلف و هنر اسلامی در کتابخانه ها است؛ باید آنها را به‏ طور صحیح و کامل به نسل جدید و آیندگان منتقل کرد.
 
به گزارش راسخون به نقل از رسا، رضا صالحی، رییس کتابخانه ملّی به همراه معاونان خود با آیت الله العظمی لطف الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید دیدار کرد.
 
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی با تقدیر و تشکّر از رییس کتابخانه ملی گفت : کار شما در انتشار و احیاء کتب و حفظ آثار گذشتگان به ویژه آثار دینی و فرهنگی کشور بسیار با اهمیت است.
 
وی افزود: تاریخ اسلام، کشور، سوابق اقوام و ملل همه در کتاب ها مذکور است؛ علم، دانش و فنون مختلف و هنر اسلامی در کتابخانه ها است؛ باید آنها را به‏طور صحیح و کامل به نسل جدید و آیندگان منتقل کرد؛ البته باید افراد متخصّص، دقیق و محقّق با شما در این برنامه همکاری نموده تا بتوانید به بهترین نحو ممکن به مردم علم دوست این آثار را نشان دهید.
 
این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وجود کتابخانه های مهم در بعضی از کشورها اظهار داشت: کشورهایی، مانند هند، تونس و مراکش دارای کتابخانه های بزرگ و مهمّی هستند که ارتباط با آنها بسیار مفید و ارزشمند می باشد و باید از سرمایه عظیم علمی آنها نیز استفاده نمود.
 
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی با ذکر خاطراتی از سفر خود به هندوستان در قبل از انقلاب ادامه داد: بعضی از کتابخانه هایی که آنجا مشاهده کرده ام آن قدر بنده را تحت تأثیر قرار داد که واقعاً نمی خواستم از آن محیط علم و کتاب بیرون بیایم و به دوستان می گفتم علم در اینجاست و باید آن را به دیگران منتقل کنیم.
 
وی در پایان این دیدار ضمن مسألت مزید توفیقات برای رییس کتابخانه ملی و همکاران وی گفت: إن شاءالله تحت توجهات حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف در ترویج و نشر معارف نورانی اهل بیت علیهم السلام موفق و مؤید باشید.
 
گفتنی است در ابتدای این دیدار، صالحی، گزارشی از برنامه های خود در کتابخانه ملّی ارائه کرد.
/2759/


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه