بانک‌ها در ارایه تسهیلات رقابت کنند نه سود سپرده

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از راسخون؛ بخش حوزه:

آیت‌الله العظمی علوی‌گرگانی :

بانک‌ها در ارایه تسهیلات رقابت کنند نه سود سپرده

بانک‌ها در ارایه تسهیلات رقابت کنند نه سود سپرده

آیت الله العظمی علوی گرگانی گفتند : بانک ها به مردم تسهیلات بیشتری دهند تا مردم بتوانند در آسایش زندگی کنند؛ نه اینکه برای رقابت با دیگر بانک ها، درصد سود سپرده خود را بالا ببرید.
 
به گزارش راسخون به نقل از خبرگزاری حوزه، معظم له امروز در دیدار با مدیرعامل و مدیران بانک ملت استان قم، اظهار داشتند : رفع حوائج عمومی مردم یکی از دلائل مهم راه اندازی بانک ها در ایران و جهان بوده تا مشتریان بتوانند به راحتی داد و ستد کنند.
 
ایشان ابراز داشتند : در دین مبین اسلام آمده است که هنگام رفتن به مسافرت، پول و مذهب خود را از مردم بپوشانید تا به شما آسیبی نرسد، لذا حفاظت از وجوه نقدی مردم یکی از وظایف بانک ها بوده که در اسلام نیز به آن سفارش شده است.
 
این استاد حوزه علمیه قم تأکید کردند : مراقب باشید تا قانون های دست و پا گیر وضع نکنید؛ چراکه قانون هایی که موجب زحمت برای مردم شود با هدف بانک‌ها در تعارض است.
 
*بانک ها برای خود امتیاز خاص قرار دهند
 
آیت الله العظمی علوی گرگانی در توصیه ای، خاطرنشان ساختند : بانک ها باید برای خود امتیاز خاصی داشته باشند و با آن امتیاز، در میان مردم نمونه شوند؛ چراکه این امتیاز هم برای آنها خوب است و هم خدمتی به مردم می باشد.
 
ایشان افزودند : به مردم تسهیلات بیشتری بدهید تا مردم بتوانند در آسایش زندگی کنند؛ نه اینکه برای رقابت با دیگر بانک ها، درصد سود سپرده خود را بالا ببرید.
 
معظم له در پایان تصریح کردند : خدماتی انجام دهید که مؤمنین از شما راضی باشند؛ چراکه خداوند متعال رضای خود را در رضای مردم قرار داده است.
/2759/


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه