بازدید شیعه شناس مقیم هلند از بنیاد دائرةالمعارف اسلامی

سرویس اندیشه جوان ایرانی به نقل از مهر؛ بخش نشر و کتاب:

به گزارش جوان ایرانی، محمدسعید الطریحی که به تهران سفر کرده است در جریان بازدید از بنیاد دایرةالمعارف اسلامی با دکتر غلامعلی حدادعادل مدیرعامل این بنیاد و متولی تالیف دانشنامه جهان اسلام دیدار و گفتگو کرد.

حدادعادل در این دیدار بر لزوم گسترش بازدیدهای شرق‌شناسان و شیعه‌شناسان از ذخایر علمی ایران از جمله جامعةالمصطفی در قم و مؤسسه پژوهش های آستان قدس رضوی در مشهد مقدس تأکید کرد و خواستار گسترش همکاری‌های علمی در حوزه دانشنامه‌نگاری و معرفی شیعیان در اروپا، از طریق بنیاد دایرةالمعارف اسلامی و دانشگاه لایدن هلند شد.

در پایان این دیدار، مجموعه تولیدات بنیاد دایرةالمعارف اسلامی از سوی مدیرعامل این بنیاد به محمدسعید الطریحی و همراهان وی اهدا شد.

بنياد دائرة المعارف اسلامي، نهادي است غير انتفاعي كه هدف اصلي آن تدوين و نشر دانشنامه جهان اسلام است. اين بنياد در سال 1362 در تهران تاسيس شد و در حوزه مطالعات جهان اسلام و ايران فعاليت خود را آغاز كرد و به تدريج به يكي از كانونهاي اصلي و معتبر دانشنامه نگاري در قلمرو جهان اسلام تبديل شد. تاکنون 18 جلد از دانشنامه جهان اسلام به همت این بنیاد منتشر شده است.

ریاست عالی بنیاد، رهبر معظم انقلاب و مدیرعامل آن دکتر غلامعلی حدادعادل است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه