اگه از اختلالات اضطرابی یا حملات وحشت زدگی رنج میبرین، شاید دوست داشته باشین این روش های سنتی رو که مثل داروها عوارض جانبی ندارن رو هم امتحان کنین.

اگه از اختلالات اضطرابی یا حملات وحشت زدگی رنج میبرین، شاید دوست داشته باشین این روش های سنتی رو که مثل داروها عوارض جانبی ندارن رو هم امتحان کنین. این چهار روغن ضروری درمان ضداضطرابی دارن:

روغن رزماری: در یه تحقیق که در این زمینه انجام شده، دانشمندان متوجه شدن که استنشاق این روغن روی موش ها اثری ضداضطرابی داره. طبق این تحقیق، رزماری تولید هورمون استرس در بدن رو کاهش میده. سطح بالای این هورمون ها در بدن از جمله عوامل بروز اضطرابه. علاوه بر این، رزماری سطح گاما آمینوبوتیریک اسید(GABA) رو در مغز افزایش میده.

روغن-های-ضروری1

روغن اسطوخودوس: در یه تحقیق دیگه، وقتی حیوانات رو در معرض استنشاق این روغن قرار دادن، به طور قابل توجهی اضطرابشون کم شد. این کاهش با اثر داروی دیازپام قابل مقایسه است. این تاثیر برای زنان و مردان تقریبا یکسان بود. در این تحقیق عوارض منفی از استنشاق روغن اسطوخودوس دیده نشد که این مورد قابل مقایسه با لیست طولانی عوارض جانبی دیازپامه: تاری دید، خواب آلودگی، یبوست، سرگیجه، خستگی، سردرد، مشکلات خلق و خو، از دست دادن حافظه، توهم، لکنت زبان، مشکل در راه رفتن، مشکل در ادرار کردن، بی علاقگی به رابطه جنسی، لرز، و اختلالات خواب.

روغن گل رز: توی یه تحقیق دیگه، محققان تاثیر روغن گل رز رو با دیازپام مقایسه کرده و مثل روغن های دیگه اثراتی مشابه پیدا کردن. و این خبر خوبیه برای افراد مبتلا به اضطراب که حالا گزینه های بیشتری برای درمان اضطرابشون در اختیار دارن.

روغن علف وتیور: در تحقیقی، دانشمندان اثرات ضداضطراب رو در این روغن کشف کرده و اون رو با دیازپام مقایسه کردن. وتیور نشون داد که به اندازه ی این دارو اثری ضداضطرابی داره.

روغن

روغن های ضروری از طریق غشای بینی سریع در بدن جذب میشن، پس روی پاسخ مغز به اضطراب تاثیر میذارن. روغن هایی رو انتخاب کنین که کیفیت خیلی بالایی دارن. از خرید روغن هایی که با چیزای دیگه رقیق شدن و روغن های معطر که به صورت مصنوعی تهیه میشن خودداری کنین. روغن های معطر هیچ ارزش درمانی نداشته و میتونن برای سلامتی مضر باشن.

روش های مختلفی وجود داره برای اینکه از فواید ضداضطرابی این روغن ها بهره ببرین. مثلا میتونین ��ند قطره ازش روی دستما ریخته و در طول روز استنشاقش کنین.

به هیچ وجه این روغن ها رو نخورین! تاثیر ضداضطرابی این روغن ها از طریق تکرار روزانه و استنشاق عطر اونا برای چند دقیقه به دست میاد. لازم نیست از همه ی این چهار روغن استفاده کنین، فقط اونی که دوست دارین، یا در دسترستونه یا بودجه تون میرسه خریداری کنین. قبل از عوض کردن داروهاتون با این روغن ها ، حتما با پزشک مشورت کرده و بعد از این روغن ها بهره ببرین.

منبع: نوین زی

Share the post "این ۴ روغن ضروری مثل داروهای ضداضطراب عمل می کنند!"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. استفاده از انواع روغن های ضروری در خانه
  2. روغن نارگیل در برابر روغن زیتون: کدامیک گزینه سالم تری است؟
  3. آیا روغن نارگیل در کاهش وزن نقش دارد؟
  4. نکاتی ضروری برای پخت غذایی سالم
Tweet این ۴ روغن ضروری مثل داروهای ضداضطراب عمل می کنند! - تصویر 3
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه