ایران سال آینده انسان به فضا می فرستد

سرویس اندیشه جوان ایرانی؛ بخش حوزه و دانشگاه:

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، فتح‌الله امی بعدازظهر چهارشنبه در هجدهمین اجلاس روسای دانشگاه‌های حاشیه دریای خزر در بابل، بیان داشت: تابه‌حال توانستیم هشت پرتاب از موجودات زیست‌محیطی به فضا را انجام دهیم که از زیست شروع شد و بعد به موجودات کوچک رسید و در راکت هفت وهشت از موجودات بالاتر مانند میمون که وضیعت فیزیکی آن بسیار شبیه به انسان بوده است، استفاده کردیم.

رئیس پژوهشگاه هوا و فضای کشور ادامه داد: از سه پرتاب میمون به فضا دو پرتاب موفق بود و توانستیم در این حرکت، مطالعات بسیاری را انجام دهیم و با توجه به این موفقیت، این بار بنا داریم انسان به فضا را پرتاب کنیم و کپسول آن ساخته و رونمایی شد.

امی بابیان اینکه در حال حاضر ۴۰ درصد کار را پیش بردیم، گفت: اگر حمایت‌ها ادامه داشته باشد در سال آینده پرتاب انسان را خواهیم داشت و بیش از ۱۷۰ نفر از دانشجویان دانش‌آموخته در این پروژه ما را یاری کرده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه ما باید به سمت دانشگاه‌های نسل سوم برویم، افزود: نسل اول دانشگاه‌هایی بودند که با محوریت آموزش و نسل دوم دانشگاه‌هایی با محور پژوهش و ارائه مقالات پژوهشی فعال بوده‌اند.

امی تصریح کرد: نسل سوم دانشگاه‌هایی هستند که باید فناوری را محور خود قرار دهند وما باید به دنبال آنان برای توسعه وترقی کشورمان باشیم.

رئیس پژوهشگاه هوا و فضای کشور ادامه داد: دانشجویان مابعد از تحصیل به دنبال شغل هستند درحالی‌که در بسیاری از کشورهای پیشرفته دارای بورس خصوصی هستند و امروز روزی است که دانشگاه‌های ما باید محوریت خود را باید بر محور فناوری قرار دهند تا دانشجویان مابعد از فارغ‌التحصیلی به دنبال کار نباشند بلکه تولیدکننده کار باشند و کشور را به پیشرفت برسانند و این علم را در اختیار کشو ره‌های دیگر قرار دهند.

وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم به توسعه دست پیدا کنیم باید به دنبال دانشگاه‌هایی با فناوری باشیم تا بتوانیم به رشد برسیم.

وی در بخش دیگر سخنان خود به معرفی شرکت هوا وفضا پرداخت وادامه داد: ما در بخش علوم هوا وفضا به دستاوردهای خوبی دست پیدا کردیم که عبارت‌اند از پرتاب ماهواره فجر که گامی به جلو بود و ما انرژی آن را از طریق انرژی خورشیدی تأمین می‌کردیم.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه